Impact Winter – NOVINKY – Winter is coming!

30. 08. 2017 Filip Starý
733 zhlédnutí

Pořádná zima není vůbec nic příjemného. O to horší to ještě je, pokud nemáte domek s krbem, u kterého byste se ohřáli. Novinka Impact Winter je zaměřena přesně na to. V post-apokalyptickém světe se z Vás stává přeživší, který musí fungovat v neutuchajícím mrazu.

Země byla zasažena katastrofou, po které přišly klimatické změny, které kontrastují s našim “moderním“ globálním oteplováním. Planeta je v Impact Winter zahalena do bílého hávu a jejímu povrchu vládne neutuchající mráz. Hráč dostane pouze malého robota, který bude pomocníkem ve všech možných situacích, ale jako obytný vůz bohužel posloužit nedokáže. K tomu jsou zde další postavy, které dostanete na krk a musíte se o ně starat. Teplo a jídlo si v této survival novince musíte obstarat úplně sami.

Prvky RPG a post-apokalyptického survivalu nám jsou servírovány z “diablovského” pohledu třetí osoby a prostředí perfektní vystihuje atmosféru moderní doby ledové. Základnou se stává opuštěný kostel, ve kterém právě Vy rozdělujete pokyny. Za hru se postavilo studio Bandai Namco, jelikož vývojáři z Mojo Bones měli velký problém s hrou uspět na kickstarteru a dle dosavadních recenzí už tak trochu víme proč.

Z ukázkového videa, které nám bylo prezentováno vypadá vše velmi dobře. Nápad, prostředí, RPG prvky, ale to zásadní vidět nejde – ovládání. To je patrně tím největším problémem a v téměř každé uživatelské recenzi naleznete požadavek na update ovládaní, které zatím spočívá v držením tlačítka myši a následném umístění kurzoru do části obrazovky kam by měl hrdina směřovat.

Nepovedené ovládání může být hře tím největším nepřítelem, ale pokud se dočkáme nějakého updatu, který to celé opraví, tak Impact Winter by mohl zazářit jako solidní survival hra, ale to je ještě ve hvězdách. Řešením je tak gamepad nebo si počkat až titul vyjde na konzole, jestli vůbec.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0