Indiecalypse – NOVINKY – Jsem indie vývojář a tohle je ta nejlepší hra!

Indiecalypse na první pohled vypadá jako animáček, jde ale o hru, která dokáže být vtipná a nešetří černým humorem. Nechutná, ale ne tolik aby vás od hraní odradila, s tunou narážek na ostatní her tituly a s poutavým příběhem. Tři outsideři svedl dohromady jejich životní sen, vytvořit tu nejlepší videohru v dějinách a záleží jenom na hráči, jestli se jim jejich sen splní.

  • Datum vydání: 29. května 2020
  • Vývojář: JanduSoft S.L.
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Nintendo Switch (později i Playstation 4)

Indiecalpse je hra inspirovaná skutečnými událostmi, která ukazuje, že vytvořit hru v pár lidech není žádná sranda. Musíte mít všech pět pohromadě během vymýšlení herní zápletky i když programujete a s tím, jak se blíží vydání je čím dál těžší se nezbláznit. Zvlášť když se do toho míchají problémy, které s vytvářením hry nemají vůbec nic společného.

Hra má tři protagonisty, Jack Jackson je hlavní (a jediný) programátor se zpochybnitelnými hygienickými návyky se pokusí přivést celou hru k životu. Ethan Wortnick se stará o hudební zážitek hráčů a i přesto, že pracuje jako učitel hudby, nečekejte od něj zrovna pozitivní přístup k životu. A třetí protagonistkou je Violet Oakly, která má pod palcem vizuální stránku hry. Violet má svůj jedinečný styl jakožto umělec, a i když je trochu hysterická, alespoň bude hra vypadat originálně.

Každý z nich má vlastní příběh, který se snaží vyprávět. Hráč si vybere protagonistu, za kterého chce projít příběh a během objevování lokací narazí na různé minihry. Těch by mělo být ve hře asi 20 a všechny jsou inspirované jinými indie tituly, takže sice nejsou úplně originální, ale aspoň budete vědět jak na ně.

Indiecalypse se poprvé objevila na Kickstarteru minulý rok a asi nikoho nepřekvapí, že hra, která slibuje pravý a nefalšovaný zážitek z vývoje indie hry s černým humorem a perfektní grafikou byla ve své kampani úspěšná. Hra je už teď dostupná na PC, Switch a Xbox a brzo by se měl přidat PlayStation. Stojí necelých 10 € a podle mě jde o skvělou koupi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.