Indies‘ Lies – MOBILNÍ HRY – Lepší než Slay the Spire?

Slay the Spire je skvělá karetní hra, která nabízí úplně všechno, co by jeden mohl od karetní hry chtít. Tedy všechno kromě jedné drobnosti, pořádného portu na mobilní zařízení. Hodně vývojářských studií se pokusilo zaplnit tuhle díru na trhu, ale nikdy to nebylo perfektní. A proto přichází na řadu Indies’ Lies, inspirována Slay the Spire se spoustou vlastních nápadů, hra která míří jak na PC tak na mobily hned od začátku.

  • Plánované datum vydání: 21. prosince 2021
  • Vývojář: Func Games
  • Platformy: Android, Microsoft Windows

Vývojáři původního Slay the Spire nakonec podlehli hráčům a jejich hra se dostala na mobily, ale překvapivě nešlo o nic zázračného, ve hře chybí některé oblasti a hra, přestože dala vzniknout vlastnímu Slay-like žánru, nějak už mu nedokáže kralovat.

Indies’ Lies je karetní RPG hra s několika hratelnými postavami, která kromě ostřílených veteránů láká i nové hráče. Na rozdíl od jiných her má totiž přepracované UI, je flexibilnější a pohodlnější na ovládání. Takže by nikdo neměl mít pocit, že je zavalený horou tabulek a statistik.

Hra začne se třemi hratelnými postavami, každá z nich bude mít jinou classu a jiný příběh. Postavy budou mít unikátní schopnosti, vlastní strom schopností a trochu jinak se za každou postavu bude hrát. Postupně budou přibývat další postavy a myslím, že by jich ve finální verzi mělo být 9.

K hlavním postavám se v bitvách můžou připojit až dva další velitelé. Ti přidají k soubojům ještě víc variace, někteří velitelé budou mít silné útoky, jiní budou efektivnější proti elitám… Taková klasika, díky které si můžete vyhrát se strategií boje a naplánovat si komba a další lahůdky.

Indies’ Lies vyjde v prosinci a o tom jestli se jí povede překonat Slay the Spire můžeme zatím jenom spekulovat. Všechny postavy bude spojovat nejspíš spojovat nějaký větší příběh na pozadí, ale víc než mě zajímá hratelnost. Jestli se vývojářům povede vtáhnout hráče do jejich světa a nechají je kosit jednoho bosse za druhým, nic jiného vlastně není důležité.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *