InnerSpace – RECENZE – Simulátor z halucinogenního světa!

06. 05. 2018 Nikola Štěrbová
910 zhlédnutí

InnerSpace je indie hra s docela zajímavým příběhem. Hráč se nachází na planetě, která se rychle blíží ke svému konci. Jeho úkolem je zachránit co nejvíce artefaktů předtím, než budou navždy ztraceny. Budete tak létat po planetě sem a tam a objevovat všechna její skrytá zákoutí.

Datum vydání: 16. ledna 2018

Vývojář: PolyKnight Games

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Vývoj InnerSpace začal před pár lety, když se skupina kamarádů z vysoké založila vlastní video herní studio. V roce 2014 se jejich hra objevila na Kickstarteru a po čtyřech letech vývoje se dostala na Steam.

V celé hře jde jenom o objevování. V podstatě létáte po planetě a snažíte se najít artefakty a do ničeho nenarazit. Planeta samotná je opravdu krásná a je na ní co objevovat. Hráči dokonce narazí na několik puzzlů. Ty vypadají zprvu zajímavě a dávají hře něco navíc. Problém je, že puzzly nejsou těžké a za pár minut můžete pokračovat v cestě, otázka je, kam vlastně letíte?

Vývojáři se vám snaží podstrčit jakýsi příběh, hra má i pár cutscen, ale nakonec se stejně nic nedozvíte. Víte, že máte sbírat artefakty a balíčky s energií. Můžete si upgradovat svoje letadlo a díky tomu se dostávat do nových oblastí na planetě, ale nemáte tušení k čemu to je. A jakmile dokončíte příběh (po nějakých asi 10 hodinách) nemáte důvod hru znovu zapínat.

InnerSpace je hodně zajímavá hra, má skvělý artdesign, výbornou hudbu na pozadí a na chvíli zabaví (vlastně nejen to, hra dokáže skvěle uklidnit). Puzzly jsou bohužel moc jednoduché a nemáte pocit, že byste něco dokázali. Další problém je, že jakmile InnerSpace dohrajete, tak je prostě konec. Možná kdyby vývojáři víc vysvětlili, o co ve hře vlastně jde a trochu hru natáhli, snad bych se k ní ještě plánovala vrátit. Takhle mám jenom opravdu pěkný simulátor z halucinogenního světa.

Hodnocení 6/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0