Intel Core i5-6400

Společnost Intel již několik produkuje jedny z nejlepších a osvědčených čipových sad na trhu.

 

Intel Core i5-6400 jistě nebude výjimkou. Jedná se o jeden z nejnovějších procesorů šesté generace s architekturou jádra Skylake. Procesor je určen pro základní desky, které jsou vybaveny novým moderním socketem LGA s označením 1151. Procesory již umiňované nové architektury Skylake jsou postavené na 14 nm a jednou z jejich mnoha užitečných funkcí je nižší spotřeba při vysokém výkonu procesoru, aniž by výkon klesl. Ke zvýšení výkonu také přispívá dvoukanálový řadič podporující paměti DDR3L a DDR4.

Tím ale všechno s moderní architekturou Skylake nekončí. Všeobecně u této šesté generace byla přepracována celá architektura procesoru. Skylake využívá mnohem vyšší výkon samotných jader procesoru s výrazným nárůstkem výkonu grafického čipu a zároveň nižší spotřebu celého samotného procesoru. Procesory Skylake a jejich samotné grafické čipy si také snadno poradí i se stále narůstajícím počtem displejů s vysokým rozlišením. iGPU se tak může bezpečně soupeřit i s levnějšími dedikovanými grafickými kartami od AMD nebo nVidia.

Jednou z předních vlastností tohoto procesoru je podpora technologie Intel Turbo Boost 2. Ta dokáže automaticky zvednou frekvenci procesorových jader a tím poskytnout navýšení celkového výkonu.

Závěrem

Procesor patří do rodiny produktů pro základní desky vybavené slotem LGA 1151. Procesor disponuje celkovými čtyřmi jádry a každé z nich je taktováno na 2,7 GHz s možností režimu Turbo a automatickým přetaktováním na na konečných 3,9 GHz. Stejně tak, jako je tomu u ostatních procesorů s označením Intel Core i5, je i v tomto procesoru integrován paměťový řadič přímo do čipu.

Procesor Intel Core i5 s modelovým označením 6400 zakoupíte na internetových obchodech za částku kolem 5 500 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *