Intel Extreme Masters 2017 – Katowice

Je sice teprve začátek února, ale IEM v Katowicích se neustále přibližují. Těšíte se? Hlavní na scéně, o které se v tomto článku zmíním, bude LoL a CS:GO. Samozřejmě zde bude také Starcraft II. Pokud se chcete na tuto jedinečnou podívanou přijet podívat, neváhejte. Lístky jsou již zřejmě vyprodané, ale stále určitě najdete někoho, kdo lístků nakoupil více. Přeci, 400 korun za takovou podívanou? To je tak 4x méně, než za koncert, kde pobudete maximálně 4 hodiny, zde se jedná o 10-14 hodin.

LoL scéna. Ta nám zde nabídne 8 týmů, ale doposud známe pouze 5, a to Unicorns of Love, M19, Yoe Flash Wolves, Cloud9 a H2K-Gaming. Lolko se bude hrát pouze 2 dny, a to 25-26. února (2017). Zde si pořadatelé připravili pro vítěze 150 000 USD, což se mi zdá, že je na takový turnaj velmi málo.

Starcraft II se bude konat od 27.2.2017 – 5.3.2017, protože se proti sobě utká dohromady 76 hráčů. Zde je na ně připravena částka 250 000 USD, což je malinko větší nepoměr vůči lolku a csku, protože tady hraje každý za sebe, tam všichni v týmu.

CS:GO scéna bude rozdělena na 3 dny, a to od 3.-5. března 2017, nebo alespoň hlavní části. Zde je připravena suma 250 000 USD. Týmy jsou zde skoro stále stejné, nebo alespoň prvních pár. Jsou to: Virtus.pro, SK Gaming, OpTic Gaming, Ninjas in Pyjamas, Cloud9, Astralis, FaZe, North a 4 doposud neznámé týmy. Osobně jsem velmi zvědav, jestli se SK Gaming předvedou na své úrovni, ale nebudu předbíhat, je to ještě více jak jeden měsíc.

Nejprve budou 2 skupiny po 6 týmech. První týmy po skončení skupinové části budou automaticky přesunuty do semifinále, tudíž přeskočí playoffs. 2. a 3. týmy z téže skupin jdou do playoffs, kde se proti sobě po prohození stran utkají o postup do semifinále. Semifinále bude best of three, tak samo poté i finále.

Samozřejmě nezapomeňte na bedny, které budou po dobu zápasů padat. Více informací bude také přímo z akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.