Intel Extreme Masters – CS:GO

Intel Extreme Masters, neboli IEM, již 12. v řadě,  který se konal v Oaklandu, již skončil a přinesl nám zajímavé zpestření herní scény v COunter Striku Global Offensive. Možná už všichni víte, že od týmu Ninjas in Pyjamas odešel Friberg a tudíž se čtveřice hráčů, kteří spolu hráli v týmu již od skvělé 1.6. rozešli v dobrém. Samozřejmě nemluvím o pátem člověku, který se za poslední dva roky docela dost čast střídal. Odešel kvůli tomu, že se Nipům už tolik nedařilo a Friberg chce přejít. Mohli bychom si myslet, že to byl špatný krok, ale IEMko nám ukázalo, že opak je pravdou.

Tento turnaj se uskutečnil 14.11. a končil 19.11.2017. Hrálo se v Intel eSports Aréně, konkrétně v Oracle Arena.

Prize pool nebyl nijak nízký, jednako jedná se o prestižní soutěž IEM, která nabízí celkem slušné výdělky hráčům a týmům, kteří se umístí na prvních místech. Částka byla 300 000 dolarů.

Nejprve se začalo hrát na Best of 1, poté se začalo vyřazovat na Best of 3 a ke konči na Best of 5.

Týmy nebyly hodnoceny peněžně pouze za umístění, ale dostávali také 1000 dolarů za každou výhru.

Týmy: Ninjas in Pyjamas / FaZe Clan / SK Gaming / Cloud9 / OpTic Gaming / Gambit Esports / Astralis / Renegades / Team EnVyUs / G2 Esports / Team Liquid / The MongolZ

Jak jsem napsal týmy, tak v takovém pořadí se týmy umístily. První tým – NiP se obohatil o 129 tisíc dolarů.

Playoffs – V jedné ze skupin se proti sobě utkaly týmy OpTic Gaming a SK Gaming – SK vyhráli 2:0. Na druhé straně byli Gambit Gaming proti Cloud9, ze do bylo 2:1 pro Cloudy. Potom se pokračovalo – FaZe proti Cloud9 – Vyhráli 2 : 0 FaZe.  NiP si dali napínavý zápas s SK Gamin, kde NiP vyhráli 2:1. Finále bylo tedy NiP proti FaZe. Opět velmi vyrovnaný zápas, kde NiP vyhráli 3:2.

NiP to znovu dokázalo, ukázali co v síle tohoto týmu je a vyhráli, uvidíme, jak se jim bude dařit dále.

Komentátoři a hosté: HenryG / Sadokist / moses / JustHarry / BLU / OJ Borg / machine a další…

Analytici: n0thing / YNK / SPUNJ

Sponzoři: Intel / HyperX / DreamTeam / XFINITY / GoDaddy / Newegg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *