Intel HD Graphics 520

Intel HD Graphics 520 je jednou z mnoha integrovaných grafických jednotek, které lze nalézt v různých ULV (Ultra Low Voltage) procesorů generace Skylake.

Nová rodina spolehlivých procesorů Intel Core s označením Skylake byla představena už v polovině roku 2015. Tato šestá generace procesorů, jenž disponuje zabudovanou grafickou kartou, má být jednou z vůbec nejlepších na svou dobu. Co se týče grafických karet, zde se bavíme o v pořadí devátou generaci, která se soustředí především na zařízení o hodnotě více jak dvacet tisíc korun.

Výkon Intel HD Graphics 520 závisí na několika různých faktorech. Jedná se především o velikost mezipaměti L3, konfigurace paměti (DDR3 nebo DDR4) a maximální rychlosti ve spolupráci s procesorem. Paměti DDR4 nalezneme spíše u dražších modelů notebooků. Tato grafická karta, která se nově dodává do notebooků a ultrabooků například nejvíce s procesorem Intel Core i7-6500U působí s ohledem na fakt, že se jedná „pouze“ o grafickou kartu integrovanou celkem výborně. Grafika akceleruje přehrávání videí v různých formátech jako jsou H.264 (AVC), H.265 (HEVC) a dokonce i v rozlišení 4K či dokonce 8K. Již zmiňovaný procesor má integrovaný dvoukanálový paměťový řadič s podporou DDR3L 1600 MHz. Podle několika odhadů expertů na grafické karty by se měla 520 vyrovnat již ověřené NVIDIA GeForce 820M, která funguje v podstatě na stejném čipu.

gpuz

Tato grafická karta si hravě poradí s hrami jako jsou Far Cry 2, Mafia 2 a Crysis 2 a dalšími. Je nutno ale podoktnout, že plynulý chod hraní bez obtíží jako jsou sekání obrazu a další, zajistíte maximálně na střední úroveň nastavení.

V případě, že je pro vás výkon grafické karty důležitý, dává smysl si nejprve ujasnit, co všechno od grafického výkonu notebooku vyžadujete. Budete jej primárně používat na surfování po Internetu, sledování filmů a psaní e-mailů, nebo potřebujete pracovat v grafických programech, stříhat video či hrát hry? Náročnějším uživatelům bohužel integrovaná karta ve většině případů stačit nebude.

Shrnutí:

Grafická karta Intel HD Graphics 520 s kódovým označením Skylake GT2 nejlépe s kombinací s procesorem Intel Core i7-6500U zanechá celkově dobrý dojem i na zkušené ne tolik náročné hráče, kteří si potrpí na hraní her na přenosných zařízeních. 520 disponuje taktem až 1050 MHz a výrobním procesem 14nm. Tuto grafickou kartu naleznete v procesorech řad Core iX-6xxxU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *