Interrogation – NOVINKY – V roli detektiva

Interrogation: You will be deceived je velmi zajímavou novinkou od rumunského studia Critique Gaming. Jedná se o příběhovku zaměřující se na detektivní prostředí. 

Hned v úvodu je nutné podotknout, že základem je velmi dobrá znalost angličtiny, jelikož porozumění příběhu je naprosto klíčovou součástí herního zážitku. Ten se skládá výhradně z psaného slova a vizuální stránka hry je spíše doplňkem. 

Hra je zasazena do černobílého komiksovo/noir prostředí, kde se v roli detektiva stáváte ústřední postavou v několika policejních vyšetřování. Vašim hlavním úkolem je dopátrat se pravdy, ale to rozhodně nebude jednoduché, protože, jak rychle zjistíte, každý vám bude lhát. Zadržené vyslýcháte formou rozhovorů a k dispozici máte několik pomocných ukazatelů. Jedním z nich je tep, který ukazuje, jak moc je podezřelý nervozní, což je samozřejmě dvousečná zbraň. U někoho vyvolání strachu zapůsobí a někdo se absolutně uzavře a vy jste skončili. Druhým ukazatelem je důvěra jakou ve vás vyslýchaný má. Když už ale dojde do tuhého, můžete stopnout nahrávání výslechu a použít i fyzickou sílu. To ale nezůstane nepovšimnuto vašimi nadřízenými a budou se vás ptát, co se stalo. 

Ať už zní vyslýchání pomocí dialogů jakkoliv, tak se ve výsledku jedná o skvělý zážitek, protože rozhovory jsou napsány na jedničku a trumfnou kdejakou detektivku. Vývojáři si dali opravdu záležet a vystavěli smysluplný a zajímavý příběh, který se pomalu větví a časem zjistíte, že se z obyčejné krádeže vyklube vyšetřování celé sekty. 

Těžko říct, zdali se dočkáme hry v češtině, jelikož dialogy jsou opravdu propracované a často i ta nejprostší otázka na podezřelého vám může otevřít nečekané cesty ve vyšetřování a ve výsledku zjistíte, že vše dává smysl. Darksoulsovský nádech získá hra ve chvíli, kdy na jednotlivé výslechy dostanete časomíru a často se stane, že si budete muset dát celý výslech znovu. 

S cenovkou necelých osmnácti eur je Interrogation velmi povedenou příběhovou a detektivní hrou, která vás dokáže zabavit. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.