Interview s YouTuberem MarweXem


Prozatím nejnovější video MarweXe

 • Co tě přivedlo k natáčení na YouTube?

Už když mi bylo 10 jsem se koukal na Crafáka, kterého jsem zbožňoval. Díky němu jsem dál poznával Youtubery jako je Gogo, na Goga navazoval Ježich (dřívější člen MinecraftBoxu) atd. Zhruba ve 12 letech jsem se rozhodl poprvé zkusit něco natočit, ale co si budeme nalhávat – nestálo to za nic. A tak 17. 8. 2013 jsem si založil kanál „MarweX99“, který mám dodnes a troufám si říct, že se mi daří.

 • Proč zrovna Minecraft? Plánuješ natáčet i jinou hru?

Jak jsem psal výše, můj vzor byl Crafák, který tehdy natáčel pouze Minecraft. Takže jsem zkusil točit právě to a myslím, že má u lidí úspěch! Jinou hru? V současné době natáčím hru MadMax a plánuji další, které zatím nechám v utajení.

 • Za jak dlouho jsi získal prvních 1 000 odběratelů?

Prvních 1 000 odběratelů mi trvalo nasbírat rok! Tedy konkrétně od 17. 8. 2013 do 17. 8. 2014. Byla to dlouhá cesta, ale myslím, že stála za to.

K tomu bych dodal, že mi spousta lidí píše, že točí měsíc a má teprve 50 odběratelů. Já měl za první měsíc 20 a to pro mě byl obrovský úspěch. Netoč na Youtube kvůli slávě, ale kvůli lidem, kteří na tebe s oblibou koukají.

 • Co pro tebe znamená popularita? A chtěl bys být tak populární jako třeba GEJMR?

Popularita pro mě není nic, nikdy jsem nechtěl být populární a ani nechci. Nesnášim lidi, kteří se Youtuberům snaží dostat do soukromí. Je to ubohost.

Jako GEJMR? Ono je to lákavé. Rozhodně bych v jeho situaci zkusil třeba filmařinu. Ale tohle pro mě není. Já točím něco pro zábavu. když se něco po***e, tak se alespoň lidi pobaví a nemusím se to snažit napravovat.

 • Setkal ses někdy s hatery?

Kdo nemá hatery, jakoby nebyl. Celkem rád se vyžívám v haterech, většinou nejsou na tak dobré psychické úrovni, aby byli schopni argumentovat vaše narážky.

11952038_1103969632966376_5428053610585165901_n

 • Hodláš v budoucnu dát na svůj kanál reklamy, a tím si i něco vydělat?

Zpeněžení na kanále mám již od jeho založení, ale veliký zisk z toho není. A nijak nepřemýšlím o tom, že bych se stal více komerčním, vyhovuje mi to tak, jak je to teď. Většinou si za peníze z Youtube koupím něco pro zlepšení kvality. Pokud chcete prorazit na Youtube nepůjde to s mikrofonem z Tesca a s babiččiným počítačem. Já do svého vybavení dal přes 50 000 korun a rozhodně mi to pořád nevyhovuje.

 • Kolik ti je let?

Narodil jsem se 10. 12. 1999, tudíž mi je 15 let.

 • Jakou studuješ školu?

Studuji Střední školu technickou a ekonomickou v Brně, obor Informační technologie.

 • Jaké jsou tvé koníčky kromě Youtube?

Nevím, jestli tu můžu zmiňovat všechny, ale teď v poslední době asi jen programování.

 • Jaké hraješ hry?

V současné době nemám na hraní her čas. Občas si zahraju skákajicího dinosaura na Google Chrome, když nejde internet.

Ale mé oblíbené hry jsou Minecraft, CS:GO, Rust, H1Z1, MadMax.

 • Se kterým Youtuberem by ses chtěl setkat?

Rád bych se ještě jednou potkal s mým vzorem, ale myslím, že taková možnost se mi již nenaskytne. Alespoň jsem rád, že s ním mám fotku z 2. CraftConu.

 • Jaký je tvůj největší cíl na Youtube?

Nemám žádný cíl, rád bavím lidi. Nejsem typ člověka, který si musí něco dokazovat divákama nebo zhlédnutím. Dělám to pro lidi, který to baví.

 • Máš nějaký životní sen?

Každý má životní sen, ale ten můj si uchovám pro sebe.

 • Co tě nejvíce baví na natáčení?

Nejvíc mě baví a naplňuje komunita, kdy člověk přijde sedřenej jak pes, sedne k počítači a první co vidí jsou komentáře „Super!“, „Jsi boží, pokračuj!“ Je pro mě to nejlepší.

MarweX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *