Inua: A Story in Ice and Time – MOBILNÍ HRY – Výprava na nehostinný kus zmrzlé země!

Inua: A Story in Ice and Time, point and click adventura inspirována historickými událostmi, s dlouhým názvem, jejíž příběh se táhne napříč stoletím v tom nejmrazivějším koutě naší Země. Vypráví ho tři protagonisté, odděleni časem a každé jejich rozhodnutí má dopad na celou hru.

  • Datum vydání: 10. února 2022
  • Vývojář: The Pixel Hunt, IKO, ARTE France
  • Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows

Inua je poutavá, barevná hra s nádherným grafickým zpracováním, v níž se hráč vypraví na zamrzlou a na první pohled nehostinnou pustinou hned třikrát. Pokaždé v botách jiné postavy.

První z nich je novinářka Taïna, ta se v současnosti vydává na výpravu na sever Kanady, aby našla pravdu skrývající se za zmizením lodi Terror z devatenáctého století. Kam se vypravila Fraklinova expedice s cílem získat nové poznatky o zamrzlém kusu země. Taïna je spojená i se třetí postavou, mladým filmařem Peterem, který se v padesátých letech snažil zakrýt stopy vojenské expedice, na to stejné místo.

Všechno je provázané, všechna rozhodnutí v minulosti, ovlivňují budoucnost. A všechno je spojené s Nanurlukem, mystickým medvědem, který žije už 10 000 let a všechny postavy k němu směřují.

Osobně si většinou užívám spíš akčnější hry, ve kterých se pořád něco děje a Inua je příjemná změna. Na chvíli se s ní zastavíte a řešíte, jak nejlépe provést postavy skrz složitá rozhodnutí tak, ay do sebe nakonec všechno zapadlo. Co mě na ní hrozně baví je Fraklinova expedice, tahle část vychází ze skutečných historických událostí, loď ztroskotala a došlo ke vzpouře, ale výzkumníci mají pořád spoustu otázek.

Inua vyšla na iOS a Android, stejně jako na počítače. Dá se tak stáhnout z App Store, Google Play nebo ze Steamu. Jeden průchod hrou je asi na 3 hodiny, což není nějak závratné číslo, ale můžete si ji kdykoliv projít znovu a myslím, že hlavně na mobily je to tak korát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *