Islets – Jak spojit rozdělené ostrovy a přežít to?

Islets je nejnovější přírůstek mezi 2D metroidvaniové hry od vývojáře Kyle Thompsona, autora podobně kouzelné hry Sheepo. Ručně kreslená adventura posílá hráče na nezapomenutelnou výpravu světem doslova roztrženým uprostřed.

  • Datum vydání: 24. srpna 2022
  • Vývojář: Kyle Thompsona
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, Nintendo Switch

Iko je jedním z desítek dobrodruhů, který se ve světě Islets snaží znovu spojit rozdělené ostrovy. A obyvatelé Nebeského města se nijak netají s tím, jak špatný nápad to je. Podobně smýšlející hrdinové se zpátky nevracejí a celý úkol je vlastně odsouzen k zániku hned od začátku.

Islets nemá být velkou adventurou a ani si na to nehraje. Hra má svoje výzvy, zástup nepřátel, kteří se vám svatí do cesty a platformy, které všechno ještě víc komplikují. Ale nemáte úplně možnost říct si, co chcete. Vaše cesta vede skrz světem rozházené NPC postavy s vlastními, malými příběhy rovnou až ke konci. Nečekejte žádné větší odbočky od spravování světa, kvůli kterému jste tady v první řadě.

Tím se nesnažím říct, že byste šli celou hru koridorem. Můžete se poměrně jednoduše ztratit při hledání elektromagnetických jader, s jejichž pomocí se spojují ostrovy zase dohromady. Ke splnění takového úkolu musíte prohledat celou mapu a dokud si nezpřístupníte fast travel na místo nejblíž tomu, co potřebujete, máte docela co dělat. A stejně je to se save pointy, které taky umí vrátit o pěkný kus zpátky. Jinými slovy, i takhle jednoduchá adventura dokáže pěkně potrápit a nastavení jednodušší obtížnosti je docela kamarád.

Islets je až neuvěřitelně klasická metroidvania v tom nejlepším slova smyslu. Úplně asi nepřekvapí ostřílené hráče, ale rozhodně je neurazí. Nesmyslná obtížnost se někdy až nebezpečně podobá Cuphead, ale jestli máte rádi barevný svět plný výzev, můžu vřele doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *