Ixion – NOVINKY – Mezihvězdný Frostpunk od tvůrců Warhammeru!

Ixion je už od pohledu dost ambiciózní titul, který před hráče staví jasný scénář. Takový ten klasický, ve kterém Země už není a lidstvu nezbývá, než si najít nový domov. Cestou na novou planetu se ujmete velení na záchranou archou s posledními zbytky lidí a kam se dostanete, jestli vůbec někam, je jenom na vás.

  • Plánované datum vydání: 2022
  • Vývojář: Bulwark Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Ixion posílá hráče na cestu mezi hvězdami v obřím korábu Tiqqun od společnosti DOLOS AEC, který slouží svým lidem jako takové menší město, kde se snaží pokračovat ve svých životech, ztíženým podmínkám navzdory. Ixion je city builder, ke kterému se přidávají survival prvky s velkou porcí objevování.

V praxi to bude vypadat asi tak, že se budete starat o to, aby členům posádky na jejich dlouhé cestě nic nechybělo. Tedy té části posádky, která je vzhůru. Zbytek je v kryopodech a na jejich udržení v provozu, potřebujete především energii. Začnete jednoduchými úkoly, jako jsou nové solární panely a trochu víc místa pro posádku. Mezitím zkoumáte nové technologie a pokoušíte se je převést z papíru do reálného světa. A možná se všechno povede a možná rozpoutáte požár. Možná do vás narazí meteorit a možná narazíte vy na cenné suroviny. Kdo ví, co v nekonečné temnotě čeká?

Navíc, bude mít hráč k dispozici i vlastní dok a možnost postavit si malou flotilu lodí, která bude doprovázet archu na její cestě a sbírat pro ni tolik cenné a potřené suroviny.

Ixion vypadal už ze svého prvního traileru docela lákavě. Ten ukazoval obří loď, doprovázenou menšími drony, kterou nezastaví vůbec nic. V druhém, už gameplayovém traileru nám vývojáři více přibližují co nás vlastně čeká. Přežití vaší lodi je jenom na vás, všechna rozhodnutí, která uděláte, by měla být pro dobro vašich lidí, ale už teď je jasné, že to tak přímočaré nebude. Nikdo totiž nikdy netvrdil, že právě vaše archa je ta první.

Hra se zatím chystá na počítače. Hotová by měla být ještě letos. Přesný datum vydání, ale ještě nebyl oznámen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *