Jak bude u prodejců videoher probíhat Black Friday – TÉMA

Trend tzv. Black Friday se rychle rozšířil po celém světě, u nás jej většina prodejců využívá k ohromným slevovým akcím, podobně, jako za mořem v USA. Jedná se o něco ve smyslu nákupního svátku, na který je dobré se připravit. Stejně jako snad všechno zboží, i hry propadnou předvánoční horečce a to je ten pravý čas pro hráče. Například služba Steam již svojí speciální předvánoční akci má, než dojde na ty opravdové vánoční slevy. Obdobnou akci Black Friday podniká i Microsoft na Xbox Store a samozřejmě i Sony a jejich PlayStation Store. Letošní černý pátek sice většina našich prodejců využívá jako celý týden, ovšem to pro nás podstatné – digitální kopie her – začne například takové Sony zlevňovat již ve čtvrtek.

Bohužel se od Sony nedozvídáme, jaké hry tomuto trendu podlehnou, jen to, že slevy budou až k 60%. A abych nezapomněl, Sony ještě vydalo vcelku bizarní reklamu, která na Black Friday láká. Jediná náplň videa jsou pohledy lidí pod tlakem větru a konečný nápis „Play it cool this Black Friday“; někdo by měl pánům ze Sony říct, že takhle se propagace nedělá. Co se týče dalších platforem, Black Friday začne klasicky v pátek a bude se pravděpodobně táhnout přes celý víkend. Překvapením tedy rozhodně nebude ani to, že mimo platformu Xboxu si Black Friday užijete i na PC platformě Steam, kde je například už nyní ke koupi akční Quantum Break za 28 Euro nebo všechny epizody nového Hitmana po 4 Eurech za epizodu. A přesně to je právě začátek, neboť s blížícím pátkem bude zlevněných her více a více.

Podle mě je Black Friday hned po vánočních slevách a Steam Summer Sales nejzajímavější slevovou akcí a byl by snad dokonce i hřích tuto šanci nevyužít, pokud tedy sleva padne na vaší oblíbenou hru, kterou dost možná dlouho sháníte, neváhejte a berte, lepší šance bude možná „až“ na Vánoce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *