Jak dopadl letošní Utubering? – TÉMA

06. 06. 2016 Filip Starý
2 009 zhlédnutí

Festival Utubering nasliboval od minulého roku pořádnou hromadu změn a vylepšení. Zde se pokusíme odpovědět na to, jestli jsme se nějakých změn vůbec dočkali. Hned ze začátku můžeme říct, že ke zlepšení určitě došlo, ale níže se podíváme na konkrétní  prvky trochu podrobněji a zjistíme, jestli jsou věci opravdu takové, jak se tváří.o-festivalu-05

V letošním roce se konaly Utuberingy dohromady dva, jeden v Praze a druhý v Brně, oba dva se pokusíme shrnout a vyzdvihnout ty nejvýraznější prvky. V první řadě se tedy zaměříme na návštěvnost. Ta se od minulého roku zmenšila, což byl i záměr pořadatelů a rozhodně k tomu přispělo i rozdělení festivalu do dvou velkých měst. Z obrovského chaosu se tak stal o trochu menší chaos, díky kterému jsme si ale mohli lépe všimnout negativních aspektů festivalu. Starší generaci zklamal Utubering 2015 a v letošním roce se jich moc nedostavilo, čili průměrný věk návštěvníků se pohyboval okolo 10 let. Velké množství dětí bylo také doprovázeno rodiči. Bohužel jsme mohli taky spatřit pláč, kvůli tomu, že se někdo s oblíbeným YouTuberem nesetkal nebo šílenství při spatření oblíbeného tvůrce videí. I přesto byl ale program samotných YouTuberů velmi bohatý a doprovázely ho samozřejmě známé hudební kapely.

Fronty na fotky s YouTubery, na jídlo a na předražený merchandise lusknutím prstu nezmizely, ale bylo to mnohem přijatelnější v porovnání s minulým rokem.

I přesto, že se ona „naturalistická“ strana YouTubu projevila v plné síle, můžeme být rádi za doprovodné a velmi důležité programy, které například prezentovaly bezpečnost na internetu apod.

mapka-utubering-brno

Pro člověka, který se na celou situaci podívá s odstupem, je mnohdy šokující, kam se celá scéna ubírá a rozhodně je nutné mnoho věcí změnit, ale právě díky takovým akcím, jako je Utubering, jsme schopni do celé komunity náhlednou a přispívat tak na její zlepšení.

Utubering 2016 se tedy dočkal mnohých zlepšení, ať už v rámci organizace, či jednotlivých vystoupení YouTuberů, ale musíme si položit otázku, co udělat, aby se česká YouTube scéna posunula na trochu lepší úroveň? Na závěr si ještě neodpustím irelevantní otázku, kam se podělo to kruhové rozložení areálu, které je obsažené i v názvu festivalu?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0