Jak si vede Assassin’s Creed: Syndicate – NOVINKY

V pátek došlo k vydání očekávaného dílu série Assassin’s Creed s podtitulem Syndicate. Děj hry se posunul v čase o přibližně stovku let kupředu, změnilo se i místo zasazení – tedy viktoriánský Londýn uprostřed průmyslové revoluce. O této novince jsme už referovali, nicméně recenzi chystáme až po příchodu PC verze.

Prestižní servery o herní scéně nabízejí první recenze, a přestože Syndicate neuvádí nic převratného, získal vesměs nadprůměrná hodnocení. Nejlepší díl série asi nepřekoná, ovšem bez nadsázky inovuje, co se zdálo otravné. Ve srovnání s Unity se zde nevyskytuje tolik technických chyb, takže Ubisoft spravil svou reputaci.

ac s 3

Pro neznalé, AC: Syndicate představuje dvojčata Jacoba a Evie Fryeovi, jež se angažují v boji proti zlovolnému řádu Templářů. Časový posun sérii svědčí, protože se dočkáme vlaků, nových mechanismů, jeřábů, plošin, strojů, ale hlavně poznáme dílčí osobnosti devatenáctého století; Královnu Viktorii, Charlese Dickense a Darwina či dokonce Jacka Rozparovače. Nedokážu si představit etapu, v níž se lépe vypráví příběhy o tajemných konspiracích, jaké AC servíruje běžně.

Jak tedy hru hodnotily herní servery? Gamespot udělil 9/10, Eurogamer mu dal zvláštní známku „Doporučeno“, Hrej.cz 3/5 a na Metacritic se průměr pohybuje okolo 78 %. V zásadě tak hovoříme o úspěšné hře, která ale v něčem chybuje. Recenzenti oceňují krásné prostředí, spolupráci gangů, volnost a celkovou originalitu, oproti tomu nedostatky zmiňují stále stejný bojový systém, jen několik druhů nepřátel a málo inovací.

ac s 2

Úspěchu se Assassin’s Creed dostává díky slavné značce, avšak nový díl opakuje to samé už pátým rokem. Syndicate po svém předchůdci dědí stejné herní principy, což některé přestává bavit. Kolem AC se točí houfy oddaných, leckdy nenáročných hráčů a počet prodaných kopií jistě uhradí vývoj.

Ubisoft se snaží, aby zaběhlá hra překvapila – poučil se, že uspěchaný vývoj hru ničí. Na PC verzi si bohužel počkáme trochu déle, vychází 19. listopadu.

ac s 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.