Jak si vede Fallout 4 – NOVINKY

V životě každého hráče nastávají památné okamžiky. Když třeba po letech vychází titul, který si pamatuje z dětství, nostalgie jím cloumá jako hurikán se zemí. A co takový Fallout – platí to i o něm? Zmíněná série končila šest let starou hrou, totiž třetím Falloutem, jenže pak uprostřed roku 2015 vyšel Fallout: Shelter; duchovní předchůdce v mobilní verzi. Ne nadarmo tvůrci oznámili čtvrtý díl, zrovna když vycházel mobilní ekvivalent. Získal tolik popularity, že by mu ji lecjaká hra záviděla. Ale netěží svou značku, protože by si i bez ní slušně poradil. Bethesda předpokládala, že mobilní hrou přitáhne pozornost k velké hře, což se jí vydařilo.

fallout 4 4

Na sérii Fallout vyrostla nejen starší generace. V době vydání se ještě trojrozměrná grafika kolébala a dělala první krůčky – původní Fallout tedy sledujeme z izometrického pohledu (poloptačí perspektivy, v podstatě 2D prostředí působící jako 3D). I ostatní díly, až po ten třetí, využívaly onoho památného úhlu kamery. Ovšem doba se mění… Fallout tuto vymoženost, kterou se tehdy trojrozměrná grafika bezpochyby jevila, přijal za svou.

Letošní E3 se nesla v duchu velkých her, netřeba jmenovat. Zmiňme právě Fallout 4, o němž se diskutuje už dlouho. Teprve v den konference studio Bethesda oznámilo, že Fallout 4 skutečně uvolní 10. listopadu. Jakmile prezentovali gameplay, vznesla se vlna kritiky, především co se psího společníka týkalo. Ani dnes, po osmi dnech od vydání, Fallout 4 nikdo nehodnotí jako titul, bez něhož by se trh neobešel. Přesto jej dost obohacuje.

fallout 4 3

Jak dopadl v recenzích herních serverů? Metacritic udělil této hře známku 86 ze 100, ale uživatelské skóre dopadlo hůř. Zastavilo se u 5.3 z 10. Velcí hráči typu IGN se nezdráhali hře udělit 9, nebo dokonce plné hodnocení. Gamespot taktéž dal 9 + slovní hodnocení Superb. Eurogamer hru ohodnotil pozitivní známkou „Doporučeno“. A co české weby? Hned z kraje chci dodat, že i na GamingSite se dočkáte, leč později, než jinde. Hrej.cz udělilo 3/5, Bonusweb 75 %; ten píše o rozdělení hráčů na dva tábory.

Pročítaje recenze se nemůžu zbavit dojmu, že Fallout sice dopadl výborně, ale v žádném případě ne nejlépe, jak mohl. Mnohým vadí zastaralá grafika (čert ji vem!), některé neuchvátil celkový svět, ovšem přesto Fallout sbírá veskrze pozitivní hodnocení.

Fallout 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *