Jak si vedou čeští vývojáři? – TÉMA

I přesto, že herní průmysl na nás chrlí spoustu kvalitních zahraniční titulů, měli bychom se pozastavit a zaměřit se na ryze českou tvorbu, která zůstává občas bohužel upozaděna.

Zejména v posledních letech jsme mohli vidět několik her od českých studií, které se dokázaly prosadit i v zahraničí. Níže se tedy podíváme na několik titulů, kterými se můžeme pochlubit, až se potkáme s hráčem ze zahraničí.

Z nedávné doby je nutné zmínit Blackhole od FiolaSoft Studio. Tato originální adventura si získala nepochybně mnoho fanoušků a na serveru Metacritics dosáhla hodnocení 82/100, což lze považovat za velký úspěch. Jako další hru z nedávné doby bychom měli zmínit Samorost 3 od Amanita Designs, jenž je součástí celé série Samorost. Třetí díl dosáhl hodnocení 81/100.

ets2_00438

Před dvěma lety vyšel zatím poslední díl série Polda s číselným označením šest. Při zmínce o této sérii zachvátí zajisté mnoho hráčů nostalgie, ale bohužel kvalita hry začala pomalu klesat a titul se pomalu ztratil v nadměrném množství produkce her. Mnohem výrazně v tomto ohledu vystoupilo studio SCS Software a není samozřejmě řeč o ničem jiném než o Euro Truck Simulatoru 2, který v roce 2012 výrazně uspěl i na zahraničním herním trhu a v mnoha anketách vyhrál ocenění za nejlepší simulátor roku.

kingdom-come-deliverance-6

A co vlastně můžeme čekat od českých vývojářů do budoucnosti? Jedním z nejočekávanějších českých titulů je nejspíš RPG Kingdom Come: Deliverence od Warhorse Studios, které by mělo vyjít na přelomu léta a podzimu 2016. Dalším velmi očekávaným herním titulem je Mafia III. Celá tato legendární série byla vždy patrně největší naší chloubou, ale bohužel co se týče třetího vydání, je velmi problematické hovořit o české hře, protože na ní pracují převážně zahraniční vývojáři.

Jak lze vidět, co se českého prostředí v roce 2016 týče, tak se máme určitě na co těšit a uvidíme, co dalšího přinese budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.