Jak začít streamovat 1/3 – TÉMA – Úvod

05. 05. 2018 Filip Starý
5 275 zhlédnutí

Stremování bývávalo netradiční činností náruživých hráčů, ale v současné době tomu tak již zdaleka není. Streamovat může téměř každý. A je jedno, zdali se na to budeme dívat z čistě zábavního nebo profesionálního hlediska. Je sice pravda, že nejúspěšnější streameři vydělávají miliony dolarů ročně, ale to by nás rozhodně nemělo nutit streamovat jenom za vidinou zisku. Streamová je o komunikaci, streamování je o sdílení herního zážitku s ostatními, streamování je vlastně i taková stand up comedy a v tomto trojčlánku si povíme jak na to.

Pro začátek si něco povíme o třech základních faktorech, které ovlivňují kvalitu samotného steamu. Jedná se o internetové připojení, hardware a o vás samotné. Pokud budou tyto tři faktory kvalitní, můžete si být jisti, že diváci se najdou sami.

Nejznámější streamovací platformou je Twitch. Byly tu sice i jiné pokusy o tvorbu internetových streamovacích služeb, ale Twitch svojí jednoduchostí a uživatelskou základnou vždy zvítězil. Co se týče rychlosti internetu, tak záleží na mnoha okolnostech. Na typu her, které chcete streamovat, na požadovaném rozlišení, apod. Nejtypičtějším rozlišením je HD (720p) a Full HD (1080p). Pokud byste plánovali vysílat ve Full HD, tak rozhodně počítejte s nutností rychlosti uploadu alespoň 10 Mb/s. Pokud si vystačíte s menším rozlišením, tak se můžete spokojit klidně s 5 Mb/s.

Dalším krokem je seznámení se s programem OBS, který slouží jako zastávka mezi vámi a Twitchem. V OBS si nastavíte veškeré video a audio vstupy, nadesignujete scénu a zvolíte rozlišení v jakém bude OBS posílat zpracovaný obraz na Twitch. Zde se tak pomalu dostáváme k hardware. Streamovat se samozřejmě nedá na každém počítači či notebooku. Pro AAA tituly budete potřebovat velmi výkonný procesor a grafickou kartu, aby zvládaly všechna data zpracovat a vytvořit z nich videosekvenci. Intel i7 nové generace a NVIDIA 1080 ale rozhodně není nutností. Pokud většinu her rozjedete bez problému, jsou tu i další řešení. Tím nejsnazším jsou externí záznamová zařízení. Pokračování v příštím článku …Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0