Jak začít streamovat 2/3 – TÉMA – Hardware

Jako příklad uveďme nejspolehlivější externí kartu od AVerMedia s označením Live Gamer Portable 2 Plus. Tahle drobná designová krabička za rozumnou cenu skrývá hodně muziky. O co se vlastně jedná? Live Game Portable 2 Plus se jednoduše stará o nahrávání a streamování. Díky “plug and play” koncepci je vše naprosto intuitivní a rychlé. Karta potřebuje pouze USB napájení. Poté již z ní můžete signál posílat rovnou do OBS nebo zaznamenávat na micro SD kartu. LGP2 Plus obsahuje mimo jiné dva zvukové a dva HDMI vstupy díky kterým to všechno šlape. Buď do karty pošlete HDMI obraz přímo z pc či notebooku nebo si ho vezmete například z konzole. (Karta umožňuje průtok 4K signálu, takže můžete na konzoli klidně dál hrát ve 4K, akorát výstup bude ve full HD) Pak už jen jednoduše zmáčknete tlačítko a karta bez problému zaznamenává vaše herní momenty až do full HD rozlišení při 60 snímcích za sekundu. Pro zpracování záznamu můžete využít jak RECentral 3 od AVerMedie, tak i již zmiňované OBS. Zní to až moc jednoduše? Jednoduché to je! V designovém balení dostanete i HDMI kabel a jack to jack na propojení zvuku, takže jste víceméně ready to go. Váš dosavadní hardware tak rozhodně není překážkou!

Dobrý streamer potřebuje i dobrý zvuk. Většina diváků si často pouští stream do pozadí a nekvalitní mikrofon je tím posledním na co mají náladu. Kvalitní mikrofon je tak dalším klíčovým kusem streamerského vybavení bez kterého to nepůjde. A i zde se můžeme obrátit na společnost AVerMedia, která přišla s USB herním mikrofonem s označením AM310, který je ke streamování jako stvořený. Proč? Jednoduše se jedná o skvělý poměr ceny a kvality. Pro kvalitní stream vám prostě mikrofon ze supermarketu za několik stovek stačit nebude, ale zároveň není potřeba utrácet tisíce a tisíce za profesionální mikrofony. AVerMedia AM310 je zlatou střední cestou, která nezruinuje vaši peněženku a poskytne zvuk profesionální kvality. Vyroben ve znamení “plug and play” nepředstavuje sebemenší překážku při použití. S frekvenčním rozsahem 20Hz – 20 kHz a citlivostí -60 Db dodá vašemu streamu na profesionalitě. Navíc je i skvělým designovým kouskem na váš stůl. Výhodou je i nastavitelný stojánek, jack pro připojení sluchátek a regulátor hlasitosti mikrofonu, který bude při streamování nenahraditelným pomocníkem.

AVerMedia je tak snad jedinou značkou na trhu, která poskytuje produkty přímo zaměřené na streamování a odvádí skvělou práci, akorát bychom jim mohli poradit chytlavější názvy produktů. Pokračování v příštím článku …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *