Jaké hry očekávat s příchodem roku 2016?

Nový rok se nezadržitelně blíží a s ním se můžeme těšit i na příchod nových her. Níže si představíme ty nejočekávanější, které by měli být vydány v první polovině roku 2016.

Pravděpodobně již v únoru si budeme moci zahrát hru XCOM 2. Tato tahová strategie si získala oblibu již v devadesátých letech minulého století, kam až sahá její historie. V jejím pokračování, které by mělo vyjít již za dva měsíce, se budeme snažit ovládnout zemi, protože byla obsazena nepřátelskými mimozemšťany.

Teprve před rokem vyšla úspěšná hra Far Cry 4 a herní vydavatelství Ubisoft má již připravené další pokračování z Far Cry série.  Připravovaná hra s podtitulem Primal se bude odehrávat v době kamenné. Zde již nebudou dostupné obchodní stanice a hráči si budou muset své zbraně vytvářet sami. Děj se bude odehrávat mezi nebezpečnými zvířaty, jako jsou šavlozubí tygři nebo mamuti. Hra by měla být k dispozici na platformě steam koncem února.2947630-farcryprimal_announce_screen_003_embargo_oct_6_9am_pst

Po téměř čtyřech letech se také dočkáme pokračování hry Dishonored. Její pokračování s názvem Dishonored 2 by mělo vyjít okolo měsíce květen. Děj se dube odehrávat patnáct let po událostech v prvním dílu. V roli již dospělé bývalé císařovny Emily Kaldwin se budeme snažit nabít znovu moci. Dějem budeme procházet společně s hlavní postavou minulého dílu Corvou Attanou a mezi jednotlivými postavami budeme moci přepínat, přičemž každá z nich bude mít specifické schopnosti.

Příznivci série bojových her Street Fighter se také mají na co těšit. V únoru 2016 by mělo vyjít její již páté pokračování. V roce 2015 oslavila série Street Fighter výročí dvacet pět let od vydání prvního dílu a japonské studio Capcom si až do současnosti dovedlo udržet příznivce bojových her.newdoom

Na závěr můžeme zmínit remake legendární hry Doom, jejíž datum vydání je stanoveno na první polovinu roku 2016. Příznivci hry Hitman si také přijdou na své. Studio Square Enix připravuje její nové vydání na začátek března. Na únor se také chystá vydání očekávané hry Firewatch, která bude debutem společnosti Panic, v niž se ocitneme ve wyomingské divočině a budeme držet požární hlídku.

Z výše uvedených her je patrné, že se máme s příchodem nového roku na co těšit a již bychom si měli naplánovat nějaký ten volný čas, především na měsíc únor, kdy by měla většina zmíněných her vyjít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *