Jeden velký podvrh – ovladač NX – ZAJÍMAVOSTI

nx 2

Japonská herní společnost Nintendo v této chvíli kutí novou konzoli NX, se kterou by ráda způsobila revoluci. Její hardware se vyrovná konzolím nové generace, takže by měla nahradit Wii U. Přestože o ní tušíme už přes rok, oficiálních informací jsme se zatím nedočkali. Jak se zdá, situace kolem NX láká velké množství vtipálků.

S anonymními zdroji se počítá u každého projektu. Vychází-li od věrohodné osoby, většinou se splní jejich účel – vyzradit něco důležitého. Ale v každém případě nikdo neurčí jejich stoprocentní legitimitu.

Něco podobné se děje právě s NX. První fotka zvláštního ovladače rozdmýchala diskuzi, jaká se často nevidí. Nikdo netušil, že autor záhadné fotografie všechny podfoukl. Až o celý týden později, když herní obec spatřila i druhou fotografii, se skutečný autor doznal ke svému žertu. Nebo spíš skupina autorů, protože blamáž se táhla napříč sociálními sítěmi.

Zatímco autor první fotografie použil Photoshop, ten druhý, finský YouTuber Frank Sandqvist, se angažoval docela jiným způsobem. Zúročil své schopnosti v modelovacím programu, aby navrhl perfektní kopii ovladače z první fotky. Pak svůj model vytiskl na 3D tiskárně, obarvil, přidal nějaké drobnůstky – a výsledek vidíte sami. Větší podfuk si nedokážeme představit, zvlášť když potencionální ovladač vypadal celkem věrohodně.

 

Jak ovšem tvrdí sám autor, k docílení vyvážené ergonomie by potřeboval jiný tvar. V ruce se totiž nedrží nijak dobře, navíc obsahuje jen velmi malé množství páček.

V každém případě se jeho žert povedl na výbornou. Kauzy si v této chvíli všímá stále více médií a skuteční tvůrci nové konzole stačili potvrdit pravdu. O nové konzoli, jež prozatím nese označení „NX“, se víc dozvíme až během E3. S jejím prodejem se přesto počítá ke konci tohoto roku, možná Nintendo čeká do Vánoc, kdy zaznamená nejlepší prodejnost.

Spekulace o charakteru NX si necháme pro jiný článek. Třeba NX doplní virtuální realita, nebo s výkonem strčí všechny současné konzole do kapsy. Nic konkrétního, ani o launchových titulech, veřejnost ovšem netuší.

nx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *