Jedi Challenges AR – NOVINKY – Svět rytířů Jedi před vašima očima

Oblíbená série Star Wars zažívá v posledních letech skutečnou renesanci. Legendární režisér J. J. Abrams, který přinesl světu například Super 8 nebo poslední celovečerní film Star Wars VII: Síla se probouzí. Tento film odšpuntoval vlnu zájmu o svět hvězdných válek a to se projevilo nejen v návštěvnosti kin, ale například i ve světě videoher. Naší přítomností nás potěšily tituly jako Star Wars Battlefront, svému datu vydání se blíží i druhý díl této znovuoživené série. Mimo svět hvězdných válek se ale vyvíjí i videoherní průmysl a na řadu tak přichází virtuální realita, potažmo AR, tedy augmentovaná realita. Spojením těchto dvou fascinujících záležitostí vznikl projekt Jedi Challenges AR.

Pro zopakování, augmentovaná realita, je obsah promítaný přímo před vás, do vámi viděného světa, nejedná se tedy o tak náročnou věc, jako je virtuální realita. Do světa augmentované reality se pomalu ale jistě potápí většina velkých společností. Apple, Samsung, Nintendo a teď i Lenovo, které ve spolupráci s Disney přináší právě Jedi Challenges AR. Celá záležitost funguje díky AR brýlím a vašemu smartphonu, který do nich nasadíte. Pak už jen konzumujete obsah, který se pomocí zrcadel v brýlích promítá holograficky před vás. Nesmíme ale zapomenout na velice podstatnou rekvizitu – světelný meč rytířů Jedi. Ten využijete hned v prvním ze tří herních módů. Ten se týká jak jinak než soubojů a vyzvat budete moci například Kylo Rena, Dartha Maula nebo samotného lorda Sithů Dartha Vadera. Další dva herní módy doplňují galaktické šachy a strategický útok na planetu Hoth.

Zajímavá je i otázka ceny, celý equipment k Jedi Challenges totiž stojí 200 dolarů, což je v případě, že máte slušně výkonný a nemusíte tak investovat i do něj, vcelku slušná cena. Když pomyslíme na to, že jiný vstup do augmentované reality, Holo Lens, stojí 3000 dolarů, přijde najednou nabídka za Jedi Challenges lepší než kdy předtím. Pro fanoušky univerza Star Wars jistě zajímavý dárek k blížícím se Vánocům, nemá pravdu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *