Jennifer Wilde: Unlikely Revolutionaries – Spisovatel, studentka a špionáž…

Jennifer Wilde: Unlikely Revolutionaries je ručně kreslená adventura, která už podle názvu a náhledových obrázků spojuje dvě dost rozdílné postavy z úplně jiných dob. Mladou studentku umění Jennifer Chevalier a ducha spisovatele Oscara Wilda, kteří se společně zapletou do mezinárodní špionážní konspirace na začátku 20. století. Jinými slovy detektivka jak vyšitá.

  • Datum vydání: 18. října 2022
  • Vývojář: Outsider Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Hra je založená na příběhu grafické novely Jennifer Wilde od Atomic Diner a jestli jste o ní doteď neslyšeli, tak nevím, co k tomu dodat. Já totiž taky ne, ale proto tady máme přehledy herních novinek.

Po smrti svého otce se Jennifer rozhodne vrátit do jednodušších časů, oprášit svůj dětský komunikace s mrtvými a zkusit si s duchem milované osoby znovu promluvit. Povede se jí navázat kontakt s druhou stranou, jenom ne tak, jak si přála. Do jejího světa se spolu s ní vrátí i Oscarův duch a tady všechno začíná.

Jennifer se velice úspěšně zamotá do mnohem většího problému, než je přivedení si nového kamaráda ze záhrobí. Smrt jejího otce není jenom náhoda na začátku celé hry. Prostupuje příběhem a velice rychle je jasné, že budete hledat odpovědi na otázku jak k tomu došlo a proč.

Po stránce gameplaye jde o klasickou point and click adventuru, běháte po světě, hledáte itemy na interakci a mluvíte s postavami kolem. Docela zajímavým zpestřením je sbíráním komiksových obrázků, ze kterých skládáte celé scény a posunujete se tak v příběhu. Navíc to dokonale zapadá do celého zasazení hry, kterou inspirovala komiksová knížka.

Jennfer Wilde: Unlikely Revolutionaries je dostupná zatím jenom na PC, její stránka na Kickstarteru naznačuje, že časem přibudou i další platformy. Hra vychází dnes a s tím, jak se vrací demo verze, má i takhle hra svou bezplatnou demoverzi. Můžete se tak rozhodnout, jestli vám za to stojí. Osobně si myslím, že jde o moc povedenou adventuru, která dokáže hráče bezproblémů vtáhnout do vlastního světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *