Jízdní řád červenec/srpen/září – NOVINKY

V novém formátu článku pojmenovaném jako jízdní řád vám, ačkoli se to zdá z názvu skoro jasné, nepředstavíme budoucí vlakové nebo autobusové spoje, ale hry, které vychází v dohledné době. Inspirujeme se tak například dvěma nejznámějšími herními časopisy Level a Score, které každý nezávisle sestavený „Jízdní řád“ publikují (dá se najít i na bonusweb.cz). Doufáme, že se stejně jako my už těšíte na novinky z počítačové a konzolové scény, protože opravdu existují tituly, na které se vyplatí čekat. Kromě očekávaných v tomto žebříčku najdete i už vydané, nebo ty, které vyjdou až za velmi dlouho, ale my samotní se na ně moc těšíme.

OČEKÁVANÉ

Červenec 2015 – King’s quest

Očekávaná adventuru od Sierry, která se proslavila právě děláním her tohoto žánru, by měla vyjít už někdy tento měsíc, počítá se však i s odkladem. Na vině je předlouhý vývoj, ale doufejme, že to tvůrci stihnou včas. Stejně jako u adventur od Telltale, zde bude rovněž děj rozdělen na pět asi dvouhodinových epizod, jež si budou hráči postupně dokupovat. Hra přitom nabídne parádní kreslenou grafiku, ale především skvělou atmosféru.

GrahamsGame_20150224130310

11. sprna – Everybody’s Gone to the Rapture

Z prvních obrázků vás hra EGR rozhodně dojme – vypadá na pohled opravdu krásně. Přemýšlím, že bych ji sám rozhodně neměl minout, protože tento post-apokalyptický, ale také hodně netradiční svět se jen tak někde nevidí. Bohužel však kvůli obavám o finance nakonec vyjde pouze jako Playstation 4 exluzivita. No, nevadí, doufejme, že vyjde i port na PC. Zatím to ale vypadá, že svět v Everybody’s Gone to the Rapture bude vážně obří. Nasvědčují tomu všechny obrázky společně s videi, jež nás přivádí do tajuplných míst probíhající apokalypsy. Hrát se bude nejspíš za šest postav, z jejichž pohledů hra příběh povypráví dost netradičním způsobem.

18. srpna – Armikrog

Plastelínové adventury se dočkají nového přírůstku! Nástupce Neverhoodu na sebe bohužel nechal příliš dlouho čekat – tvůrci prvně oznámili, že hra vyjde v červenci 2014, a nyní máme červenec 2015, přičemž Armikrog stále nikde. Uvidíme, zda se po vzoru předešlých, skvělých adventur hra znovu dobře vyvede. Sázím však na jistotu, že nejspíš ano. Nakolik opravdu dostojí svému poslání, to se dočtete někdy koncem srpna, kdy snad vyjde recenze. Armikrog provázely neústupné porodní bolesti, jelikož Kickstarterová kampaň málem selhala, ale úspěšně se přes ni dostal. Fanoušci totiž stále dychtí po té krásné modelínové grafiky, hezkém ozvučení nebo netradičních hádankách. No, nechme se překvapit, co z toho vyleze.

armikrog

26.srpna – Until Dawn

Spíš než další adventuru se řadí po bok nechvalně proslulých interaktivních filmů, jenže Until Dawn by mělo přinést něco daleko víc, než pouhé sledování filmečků. A to především hororovou atmosféru, plnou nečekaných zvratů, ale i odlišných konců, k nimž povede mnoho rozhodnutí. Osm přátel se během jedné noci ztratilo v lese, a ještě aby to nebylo málo, někde tam venku pobíhá vrah, který postupně dostává vaše kamarády. Jestli přežijete, záleží pouze na vaší schopnosti utíkat a nezanechávat přitom žádné stopy. Tato nadějně vypadající adventura/interaktivní film, by měla vyjít koncem srpna, což je už tak jisté, že se datum nejspíš neposune.

1. září – Metal Gear Solid 5: Phantom pain

Hidemo Kodžima opustil Konami, ale aby snad jako poslední svou hru v jeho podání pracoval zrovinka na Metal Gearu, to nás překvapí. Ale rozhodně se znovu máme na co těšit, vždyť se vrátí osvědčená kvalita otevřeného světa, velmi komplikovaného příběhu nebo škály různých zbraní. Phantom Pain očekávejme někdy začátkem září, toto datum se však nejeví moc jisté. Přesto se nemusíme bát, že by hra nevyšla ještě tento rok.

mad-max-promo-art

2. září – Mad Max

Pokud se hra nakonec vyjeví ve stejném světle, jako nedávno do kin vypuštěný film, bude to zázrak, protože film samotný mnohé dost uchvátil. Sice nemá se hrou nic společného, ovšem jedno přece – obrovský a členitě univerzální svět. Tak tedy, snad se nic ještě nepokazí a můžeme si v září zahrát jednu z nejlepších FPS posledních let.

18. září – NHL 16

Nový ročník přinese další hokejovou záležitost pro skalní fanoušky. Ač to na hře nejde moc poznat, doznala několika velkých změn, ale ty zrovna neliší od minulého dílu. Proto v případě, že milujete minulý díl, raději u něho zůstaňte, nic nového totiž vesměs nedostanete. Ale nechme se překvapit, třeba nás nový NHL nadchne ještě víc.

DLOUHODOBÉ ČEKÁNÍ

Fallout 4

Nešťastný třetí díl, který vlastně ani pořádně nevyšel, teď dává vzniknout čtverce, na níž se pracovalo už v roce 2009. Snad asi i proto nemusíte kvůli dalšímu Falloutu nutně upragovat počítač, což mi přijde jedině dobře. Příběh nás znovu zavede do těžce zamořené oblasti, abychom prozkoumávali obří, krásný, i když dost nemocný kus země. Ve hře tak dostanete možnost kupříkladu vybudovat vlastní osadu, a to pěkně od píky. Osobně se na zatím poslední Fallout neskutečně těším. Společně se hrou má vyjít Fallout: Shelter, ten se mimochodem dá stahovat již teď z App Store. Vedle ostatních malých her pro mobilní zařízení se ale pochlapil, takže se nemusíte bát, že by šlo o další odpad. Stavíte a vylepšujete v něm svůj obrovský atomový bunkr, do kterého postupně sázíte své človíčky. Recenzi očekávejte někdy začátkem srpna.

Minecraft: Story Mode (Telltale Games Series)

Na prvních pěti epizodách spolupracuje Telltale a Mojang, přičemž postavičky konečně dostaly větší emoce, umí nově mluvit, ale především jako ve stylu The Walking Dead musí bojovat proti armádám oživlých mrtvol. Moc by mě zajímalo, nakolik vyjde záměr tvůrců o neopakovatelnou atmosféru Minecraftu, ale snad dost, abychom si ji rádi zahráli. Tvůrci neupřesnili, kdy by měla vyjít, ale dočkáme se již někdy v tomto roce.

Doom

Zachraňte se, už je to tu zase! Konec se blíží… Tedy spíš nový Doom, který před nedávnem vstoupil do uzavřené bety, jejíž účast se draho kupuje. Podle nových obrázků či videí to však vypadá na hru, za niž si pravověrní fanoušci rádi připlatí. Opět očekávejme nádhernou, ale děsivou grafiku, hordy monster nebo vážně brutální hratelnost. id Software se znovu pokouší uspět tam, kde je to nejjednodušší, ale jestli se mu to zase povede, to se holt musíme nechat překvapit. Kromě běžných zbraní ve hře najdete i klasickou motorovou pilu, se kterou se to zabíjí jedna báseň. Krom pily ale můžete s netvory bojovat i beze zbraní, což se šikne v případě, kdy chcete tu stvůru dorazit. Hratelnost se přiblíží klasickým brutálním řežbám. Nic pro mě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *