John Wick Hex – NOVINKY – Trochu jiná tahovka!

John Wick Hex je něco jako super stylová tahová strategie s obrovskou dávkou akce navrch. Jenomže místo za nějakého nýmanda hrajete za Keanu Reevse. A protože na hře pracovali stejní lidé jako na filmech, jde o malý prequel, který doplní některé mezery v příběhu.

  • Datum vydání: 8. října 2019
  • Vývojář: Bithell Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

John Wick Hex není FPS, ale nečekejte klasickou strategii. Jde o izometrickou akční hru, ve které musíte počítat každý náboj a využívat okolní prostředí ke svému prospěchu. Protože i když to zní divně i tady musíte být pořád ve střehu a být připraveni jednat.

Každý level je pokrytý body, po kterých se můžou postavy pohybovat. A všechny akce – pohyb, melee attack, střílení – musíte naplánovat a potom i provést. Což zní složitě, ale ve hře to funguje perfektně. Vejdete do místnosti a všimnete si ňoumy se zbraní v prackách, stojí naproti vám, takže nemá cenu doufat, že vás neviděl. Můžete tedy vytáhnout zbraň a vystřelit dřív než on, nebo se můžete uhnout, počkat, než vystřelí a potom ho sundat pěstí.

Časová osa na horní straně obrazovky ukazuje, která akce se kdy odehraje a díky tomu si můžete plánovat svoje akce. Čím víc nepřátel je kolem vás, tím dynamičtější zážitek vás čeká. Doslova vidíte, jak kulky prolétají kolem vás, olovo v zásobníku rychle mizí a brzo dojde na pěsti. Ve hře jsou navíc speciální útoky, které vám dovolují pohyby navíc a větší poškození.

Prostě vás čeká asi devět hodin skvělé akce s perfektním příběhem, ale pokud chcete hru dohrát na jeden zátah, brzo si všimnete, že AI není nejchytřejší a občas můžete celkem nepěkně obejít hru. S čím si tvůrci rozhodně měli víc pohrát, jsou animace. Art style hry vypadá pěkně a k Johnu Wickovi se jednoduše hodí, ale samotné animace občas působí trochu lacině. I přesto jde o dobrou hru a pro všechny fanoušky Johna Wicka a Keane Reevse je to povinnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *