Jste novými majiteli konzolí?

Vánoce jsou již za námi a s nimi spojené předávání dárků také. Nákupy neminuly ani odvětví herního průmyslu a firmy zabývající se výrobou hardwaru nebo softwaru tak měly období zvýšených zisků. V následujících řádcích bych se rád zaměřil na ty, kteří jsou po vánočních svátcích novými majiteli konzolí. I když nemusí být každý z vlastnictví nové konzole hned nutně nadšen, po přečtení tohoto článku určitě z části změní názor a to z jednoduchého důvodu. Spousta kvalitních herních titulů se totiž dočká pouze vydání pro herní konzole a majitelé stolních počítačů tak mohou jen tiše závidět.

I když se konzole často setkávají s kritikou kvůli nemožnosti hraní kvalitních stříleček z pohledu první osoby, tak to nebrání tomu, aby na konzole vyšla spousta velmi kvalitních adventur, rpg nebo závodních her. Také většina her, která je určena pro všechny platformy vyjde jako první pro konzole a počítačoví hráči musí v některých případech čekat i roky na vydání hry určené pro počítač. Příkladem může být hra GTA V. Ta pro konzole vyšla v roce 2013 a stolní počítače se jí dočkaly až o dva roky později.ps4-vs-xbox-one

Jednou z nejzajímavějších her z posledních let je The Last of Us. Tento postapokalyptický boj o přežití vyšel již v roce 2013 a to exkluzivně jen pro platformu PlayStation. Díky svému zpracování, originálnímu příběhu a atmosféře získala hra velký počet ocenění. Po hře GTA V to byla nejlépe oceňovaná hra v roce 2013 a majitelé stolních počítačů se jí zřejmě nikdy nedočkají.

Dalším zdařilým počinem pro konzole je série adventur Uncharted. Za pár měsíců se hráči dočkají již čtvrtého dílu a v roli lovce pokladů se budou muset protlouct napínavým příběhem navazujícím na předchozí díl.

Z odvětví závodních her by neměla zůstat nepovšimnuta série Gran Turismo, jejíž první díl jsme si mohli zahrát v devadesátých letech minulého století. Poslední šestý díl této propracované závodní hry vyšel v roce 2013. Vzhledem k velmi pozitivním reakcím není důvod, aby série nepokračovala a její další sedmé pokračování bylo již oznámeno.GT6-Screenshot-03

V minulém roce nešlo minout hororovou hru Until Dawn, která se v rámci Global Game Awards 2015 umístila na prvním místě v kategorii hororových her. Toho dosáhla především díky kvalitně zpracovanému příběhu, který je postupně tvořen hráčovými rozhodnutími.

Z výše zmíněných her je jasné, že majitelé počítačů můžou konzolovým hráčům v mnohém závidět, ale na každé straně se dají najít nějaká pozitiva a negativa. Například většina MMORPG titulů je určena pouze pro počítače, s výjimkou online akčního titulu Destiny, který obsahuje prvky MMORPG a je určen pouze pro konzole. A také již zmíněná problematická hratelnost stříleček je negativní prvek u konzolí. Na druhou stranu tady jsou právě ty skvělé herní tituly, které do prostředí stolních počítačů zřejmě nikdy nezavítají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.