Jurassic World Alive – MOBILNÍ HRY – Dinosauři ve světě kolem nás!

Oblíbení a úplně nový, o trochu nebezpeční prehistoričtí ještěří se vrací. V další hře, aby nás zatáhla do světa, ve kterém si lidé zdají zanedbatelně malý. A taky neodolatelně chutní, když naraazíte na většího masožravce. Jurassic World Alive je zkrátka mobilní hra založená na poloze a hledání dinosaurů ve světě všude kolem nás.

  • Datum vydání: 14. března 2018, 31. srpna 2022 (update)
  • Vývojář: Ludia
  • Platformy: Android, iOS

Juassic World Alive možná není úplně žhavá novinka na poli mobilních her, ale doteď dostává pravidelné updaty. A spolu s nimi se studio zřejmě zaměřuje i na reklamy, které mi na sociálních sítích nedaly pokoj. Takže tím se dostáváme k tomu co to vlastně je za hru a o co v ní jde.

Naše planeta čelí invazi, tak trochu. Dinosauři jsou prostě všude, přivlastnili si naše města i okolní krajinu a znovu ji považují za svůj domov. A díky technologii založené na získávání polohy zařízení ve vaší ruce a hezkému rozhraní hry, můžete stopovat dinosaury ve vašem okolí a pokusit se je chytit. Jednoduše jde o princip o Pokemon GO, jenom s jinými příšerami.

Nikdo by ale nehrál tu stejnou hru jenom s jiným skinem, že? No… začínáte tutoriálem, který vám vysvětlí všechno, co je to DNA, proč se z ní skládáme a kolik je jí potřeba na jednoho dinosaura. Vaše přesná poloha společně s Google mapami tvoří perfektní arénu kolem hráče v reálném čase. A zatímco jsou jednotlivý dinouši generovaní náhodně, supply dropy se objevují na předem vybraných místech.

Rozdílem oproti pokemonům je chytání dinosaurů. Sice je vidíme ve světě kolem, ale jste přece vědec a ne nějaký dobrodruh. Takže místo chytání a střílení, sbíráte DNA v minihře s vrtulníčkem a pak je všechno na inkubátoru. Naštěstí je výroba nových dinosaurů to nejlepší, co hra nabízí. S nasbíranou DNA se dá různě experimentovat a každý si může vytvořit vlastní, částečně jedinečnou sbírku dinosaurů.

A pak jsou tady ještě dinosauří souboje. Moc nezapadají k ostatním mírumilovným mechanikám, ale ostatní hry je mají taky. A když se se svým šampionem postavíte jiného hráči a zničíte všechny jeho sny zuřivými útoky, začnete si užívat celou hru mnohem víc.

Jurassic World Alive je dost podobným ostatním hrám ve stejné kategorii a pokud nefandíte dinosaurům, nemáte moc velký důvod stáhnout si ji. Na druhou stranu, pokud máte rádi dinasaury, tohle je rozhodně dobrá volba. Jenom není úplně přelomová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *