Jurassic World Evolution – NOVINKY – Vítejte v minulosti!

Blíží se vydání jedné z nejočekávanějších her tohoto roku – Jurassic World Evolution. Na hru se těší nejen fanoušci filmových sérií Jurassic Park a Jurassic World, ale i hráči, kteří si oblíbili Planet Coaster. Za hrou Jurassic World Evolution totiž stojí studio Frontier Developments. A věřte mi, je na co se těšit.

Plánované datum vydání: 12. června 2018

Vývojář: Frontier Developments

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Jurassic World Evolution je budovatelská strategie. Jak už název napovídá, všechno se točí kolem dinosaurů a budování parku, ve kterém je můžete bezpečně chovat a ukazovat návštěvníkům. Kromě samotného stavění budete ve hře hledat nové dinosaury (resp. zkoumat v laboratoři) a snažit se uspokojit přání všech zákazníků. Frontier nechal v LA několik vybraných YouTuberů hrát tuhle pecku, a proto alespoň částečně víme, na co se těšit.

Hráč začíná na Isla Matanceros a v prvních několika minutách se hráč dozví, co má vlastně dělat. Jako první postavíte laboratoř, která slouží k objevování nových druhů. Jednotlivé druhy hledáte po celém světě. V laboratoři se načítají procenta genomu u každého dinosaura a k tomu, abyste si mohli nějakého vytvořit, potřebujete alespoň 50 %. Čím víc procent máte, tím je pravděpodobnější, že jedinec nebude mít žádné zdravotní problémy a nebude agresivní (nebo ne tak moc agresivní). Zní to složitě, ale i přes propracovanost celé hry, je její ovládání jednoduché.

Celý park budete stavět z ptačí perspektivy, taky jak jinak byste chtěli postavit obrovský výběh pro velké dinosaury. Ale jakmile budete mít všechno postavené, můžete se kochat pohledem z vrtulníku nebo se jít projít po parku a všechno si prohlédnout pěkně zblízka.

Na hře Jurassic World Evolution, stejně jako na filmech, pracovalo několik odborníků, kteří radili vývojářům, jak dinosauři vypadali a jak se hýbali. Pokud si potrpíte na detaily, tohle se vám bude líbit. Grafika celé hry je naprosto úžasná. Hlavně pokud se díváte na svůj park z první osoby, skoro jako by to všechno bylo skutečné. Kdyby ty potvory tak často neutíkali, možná bych si to i přála.

Víc informací budeme mít, až hra vyjde, ale už teď je myslím jasné, že je na co se těšit. Zábavní parky a města jsme stavěli už moc dlouho a je čas na změnu. Pokud se nemůžete dočkat, na Steamu se dá hra už teď předobjednat. Vysolíte skoro 60€, ale na druhou stranu si v půlce června můžete postavit opravdu luxusní park s nejnebezpečnějšími tvory, kteří kdy obývali Zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *