Just Cause se vrací ve třetím dílu – NOVINKY

Znáte-li sandbox, asi vám neušlo, že existuje herní série Just Cause. Pro vysvětlení; sandboxem nazýváme herní žánr, v němž můžete na velké herní ploše plnit různé úkoly; jako třeba ničení základen nepřátelské frakce, zabírat území atp. Právě Just Cause si hráči oblíbili do takové míry, že zanedlouho vychází třetí díl. Bez milionů prodaných kopií by totiž nemohl vzniknout. Jak známo, herní byznys funguje díky těmto principům.

Just Cause 2 posunulo žánr někam, kde ještě nikdy nepůsobil. Tolik frenetické akce, plus nádherná grafika pomohly zviditelnit už tak známou herní sérii. Just Cause se točí kolem tajných agentů, jejichž mise spočívají buď v likvidaci, nebo zajištění cíle. Hra se ale odehrává na exotických ostrovech (tedy alespoň minulý díl), kde vám autoři dají volný prostor – odtud připodobnění se sandboxem, k němuž JC inklinuje.

Just Cause 3 3

Vydavatelský dóm Square Enix ohlásil vydání Just Cause 3 k datu 1. prosince 2015. Kdo ví, zda se tento datum ještě neposune, ovšem co se týče novinek, ty nyní vyplouvají na povrch. Zajímavé okolnosti se dozvídáme z videí, jež Square Enix uvolňuje v průběhu roku. Jedno se věnuje příběhu, další patří mezi trailery, jiný deníček potom dává vědět o herním enginu. A také můžeme zhlédnout poutavé video, jak probíhá mise v Just Cause 3.

Abych vám vysvětlil, v čem se Just Cause 3 liší (kupříkladu od jiných akčních her), rozeberu herní svět. Ten by měl žít vlastním tempem a nabízet pokaždé jinou zábavu. Rovněž se připravte, že Just Cause 3 asi nesesadí hru s dosud největším světem (Zaklínač 3). Nedá se sice tvrdit, že zrovna největší svět se zdá tím dobrým (vždyť onen Zaklínač toho v oblasti světa tolik nenabízí), prohlubuje však herní zážitek. Když dostanete obrovské prostor, zabavíte se už jen jeho objevováním, což chce poskytnout i Just Cause 3… Jenže v koncentraci aktivit spočívá zábavná hratelnost, proto jsme zvědaví, jak situace dopadne.

Just Cause 3

Vrací se akční hratelnost, to jedině chválíme. Sami se podívejte na 11 minut hraní, které proběhly v rámci letošní E3.

Gameplay záběry

Příběh se opět zaobírá toulkami Rica Rodrigueze, jenž ve třetím dílu bojuje proti diktátorskému režimu a pomoci mu v tom může odvaha, supermoderní vybavení a samozřejmě vystřelovací hák, známý z druhého dílu. Třetí díl kupodivu ukazuje skoro nereálnou techniku, přičemž děj se odehrává několik let po dvojce. Nemyslím, že by něco takového vadilo – vždyť upřímně – tajní agenti se vždy vyzbrojují jen tím nejlepším.

Ačkoli zbývá jen týden, než Just Cause 3 vyjde, již nyní známe hardwarové nároky a mohli jsme se kochat grafikou. Standart grafiky se dost zlepšil, kvůli čemuž se i zvýšily zmíněné nároky na váš stroj:

Minimální požadavky:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K nebo obdobný
  • Paměť: 6 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 670 (2 GB) nebo AMD Radeon HD 7870 (též 2 GB)

Doporučené požadavky:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 nebo AMD FX-8350
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB) nebo AMD R9 290 (4 GB)

Osobně se těšíme, až JC 3 dorazí, protože by mohl kandidovat na post nejlepší hry letošního roku. Povede se mu to?

Just Cause 3 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *