Just Dance 2017 – RECENZE – Všechny konzole a PC teď tancují

Vždycky jsem si myslela, že série Just Dance je jenom pro konzole. A tak jsem smutně vzpomínala na ty doby, kdy jsem ještě chodila na základku a doma na mě čekala taneční podložka se Stepmanií. Nikdy jsem neměla potřebu koupit si Xbox nebo PlayStation, většina exkluzivek je stejně jenom interaktivní film. Když jsem zjistila, že se dá Just Dance 2017 pustit na PC, začalo mě to zajímat.

Vývojář: Ubisoft Paris

Vydavatel: Ubisoft

Datum vydání: 27. října 2016

Na Steamu je hra za necelých 50€. To je podle mě dost přemrštěná cena, ale nad tím nemá cenu se rozčilovat. Po zapnutí vítá hráče logo Ubisoftu a celkem příjemné menu. Zvolíte si, jestli bude hrát na sticku nebo přes mobil (stačí stáhnout aplikaci a přes bluetooth propojit s počítačem). Vzhledem k tomu, že neznám nikoho, kdo by neměl smartphone si člověk nemusí dělat starosti s tím, jestli má doma dost ovladačů. Potom už jenom stačí vybrat song a můžete tancovat.

Nějak si nedovedu představit, že bych hru hrála sama. Just Dance není úplně ten typ hry, kterou si člověk pustí a bude jen tak skákat po pokoji. Přijde mi to jako kolektivní zábava. Taneční pohyby ve většině písniček jsou mimo schopnosti většiny smrtelníků, takže si sežeňte tlupu kumpánů a můžete to rozjet.

Hratelnosti se nedá nic vytknout. Hra běží úplně plynule, nepadá, neseká se. Postavy, podle kterých hráč tancuje, jsou dobře vidět a kopírování pohybů je celkem jednoduché. Se snímáním mobilu jsem neměla žádný problém, i když na ovladačích je pravděpodobně přesnější. Hra se dá lehce obejít a stačilo by jenom mávat rukou, ale kdo by chtěla obejít hru za 50€?

Just Dance 2017 má pět herních modu. Základem je Just Dance, tančíte sami nebo v co-opu, odemykáte si songy a avatary a více méně si užíváte hru. Pak je tady Dance Machine, tancujete pro mimozemšťany, jenom aby mohli zase odletět. Pokud potřebujete víc herních kreditů, je tady Quest Mode. Jde o několik písní za sebou, za jejichž odtančení dostanete šťavnatou odměnu. Multiplayer tady zastupuje mod Just Dance World Stage, pro případ, že s vámi nikdo nechce hrát, jsou tady lidi z internetu. Jestliže překonáte úvodní rozpaky, budete se hodně bavit. A pátým modem je Workout, kdybyste si náhodou říkali, kolik asi při hře spálíte kalorií, tenhle mod to spočítá.

Just Dance nemá absolutně žádnou konkurenci a tak si může diktovat podmínky. Obrovská nevýhoda a dost možná jediná, jsou peníze, které do hry musíte dát. Platíte hru samotnou, platíte si měsíční přístup k písničkám, platíte DLC. Mimo to, je hra naprosto luxusní. Nemějte žádná velká očekávání. Hra se jmenuje Just Dance, je jenom o tancování a to taky hráč dostane. Donutí hráče vstát a bavit se z pohodlí svého domova.

 

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *