KARDS – RECENZE – CCG z druhé světové války – 1/2

Karetní online hra KARDS se stala velmi příjemným překvapením. Vývojáři z 1939 Games zvolili perfektní strategii a zaplnili tak mezeru na trhu, což docenila již spousta hráčů. 

KARDS je karetní hra z prostředí druhé světové války a vychází z herních principů Hearthstone a dalších podobných online karetních her. Nejedná se tedy o složitou hru ve stylu Gwentu a 1939 Games se zaměřují na větší cílovou skupinu. KARDS se objevila na Steamu před měsícem a od té doby si získala tisíce kladných hodnocení. Hra je snadno pochopitelná, zábavná a stavění balíčků se zdá mnohem jednodušší než ve zmiňovaném Hearthstonu. 

V základu je možné hrát za pět základních balíčků. (Německo, Británie, Sovětský svaz, USA a Japonsko.) Každý stát má specifické jednotky a balíčky jsou velmi dobře vybalancované. Do každé hry vstupují hráči se 40ti kartami. Po úvodním “tutoriálu” je možné stavění vlastních balíčků, přičemž je vždy možné vybrat jednoho spojence a použít karty z jeho balíčku. Abychom ale byli konkrétnější – vyberete si USA jako váš hlavní balíček, Japonsko zvolíte jako spojence a do USA balíčku tak můžete vložit několik Japonských karet. To otevírá mnoho dalších herních možností a i v tomto případě je hra velmi dobře vybalancovaná. 

Co se týče samotných karet, tak i v KARDS najdeme standardní odstupňování od základních až po ty elitní. Jedná se o sběratelskou karetní online hru, takže je samozřejmě možné si balíčky kupovat. Jedná se tak o stejný princip jak v Hearthstone, protože KARDS je v základu taktéž zdarma.

Jak je to se samotným gameplayem? Každá karta má tři základní hodnoty – útok, životy a hodnotu nutnou k pohybu/útoku. V prvním kole začínáte s jedním kreditem a s každým dalším kolem stoupá počet kreditů o jeden. (Pokud nepoužijete speciální karty na zvýšení počtu kreditů apod.) Herní plocha je rozdělena na přední a zadní linii což hře dodává velmi zajímavý prvek. 

Pokračování v dalším článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.