KARDS – RECENZE – CCG z druhé světové války – 2/2

V KARDS má každý hráč svou zadní linii a přední může být obsazena vždy jen jedním hráčem. Pokud tedy máte obsazenou přední linii – můžete útočit na základnu nepřítele. Pokud jí má nepřítel, tak je nejdříve nutné dostat se přes přední linii a obsadit ji. Pokud tedy máte kartu jejíž kreditová hodnota je 2, tak je nejdříve nutné ji za 2 kredity vyložit a v dalším kole buď za 2 kredity útočit nebo jít do přední linie. 

Karty jsou rozděleny na pěchotu, tanky a letadla. Vše je velmi pěkně graficky nakresleno a hrací plochu doplňují povedené animace a zvukové efekty. Výše uvedeno je jenom základní popsání hry a každá karta může mít desítky různých speciálních schopností, které celý gameplay posouvají dál. 

V čem je ale KARDS natolik jiná? Jedná se především o skvěle zvolené téma. Karetní hra z prostředí druhé světové války na herním trhu chyběla. Díky skvělému vybalancování je hra vhodná i pro hráče, kteří nejsou skalními fanoušky vojenské tématiky a rozhodě je dokáže zabavit na spoustu hodin. Druhým faktorem je dostupnost hry. KARDS je zdarma, nepotřebuje výkon jako nejnovější AAA tituly a graficky je hra zpracována skvěle.

Má KARDS nějaké nedostatky? Herní prostředí působí ještě místy prázdně a “ranked” systém by si rozhodně zasloužil nějaké změny. Hra funguje klasicky na seasons, přičemž za dosažené ranky dostáváte určité odměny. Za vítězství dostanete hvězdičku a pokud jich nasbíráte dostatek, posune vás to na další level. Ranked systém je něco, co by vás ve hře mělo udržet dlouhodobě, což si nejsem na 100% jistý, že bude u KARDS fungovat, ale našlápnuto mají více než skvěle. 

Nebudeme to už nadále komplikovat, nedostatky totiž v KARDS téměř nenalezneme a vezmeme-li v potaz všechny faktory, tak se jedná o velmi povedenou online karetní hru. Budeme doufat, že to tak půjde nadále a se stoupajícím počtem hráčů se KARDS bude moc postavit vedle velkých hráčů na poli online karetních her. 

Jeden myslel na “KARDS – RECENZE – CCG z druhé světové války – 2/2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *