KartRider: Drift – Závodní cross-platform!

KartRider:Drift je už podle názvu hrou dosti podobnou mnohem známějšímu Mario Kart. Mohla by ale nalákat spoustu hráčů díky dvěma hlavním tahákům hned při vydání. Hra bude free-to-play, takže stačí jenom nainstalovat a hrát a je jedno na čem, bude totiž podporovat cross-platform.

  • Plánované datum vydání: 2022
  • Vývojář: Nexon
  • Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

KartDriver není žádným novým hráčem ve své kategorii a Drift není první přírůstek do série. Drift dokonce není ani úplně novým titulem. Hra vyšla už v roce 2019 na Xbox a počítače při příležitosti 15. výročí série v Korei, jako první se tak vydala za moře a rozšířila vývojářům obzory.

Asi tak dává smysl, že se přes globální servery rozhodli tvůrci jít ještě o kousek dál a přidat hru do knihoven i na dalších platformách. Posledními mezi nimi přibudou mobilní zařízení, kde už teď běží předregistrace.

Co ale vlastně KartDriver nabízí a proč mu věnovat nějakou pozornost? V closed betě na telefony jsou mohli vidět dva herní mody – Item a Speed.

V Item Mode hráč sbírá předměty během závodu a podobně jako v Mario Kart je může hned zužitkovat. To ve většině případů znamená hodit je nejbližšímu závodníkovi pod kola nebo je využít pro sebe a ostatním ujet. Speed Mode je kompetitivní mód pro čtyři hráče, ve kterých je váš nejlepší kámoš boost. Boost se načítá driftování a jakmile se naplní celý bar, můžete ho ve vhodnou chvíli aktivovat a zmizet ostatním závodníkům z dohledu.

V closed betě je sedm hratelných postav s možností customizace. Měnit můžete měnit outfity i emoji. A k tomu je v nabídce 20 různých autíček s podobně širokou možností úprav. A jakmile hra vyjde, tahle nabídka se ještě rozšíří na asi 100 outfitů, 150 postav a nepočitatelně součástek na auta.

KartDriver: Drift je zatím v předregistraci a do konce roku by měla být připravená na full release.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *