Když výrobce vyslyší volání hráčů: 240 nebo 144 Hz v podání ZOWIE by BenQ

Není moc společností, které si berou k srdci zpětnou vazbu hráčů či obecně uživatelů. Jejich počet se začíná zvyšovat a není divu „náš zákazník, náš pán“ resp. „hlas lidu, hlas boží“.

Nedávno jsme napsali pohádku o obnovovací frekvenci a lidském oku, tento článek vyvolal ohromné množství reakcí ať už pozitivních či negativních. Evidentně to nebyl jediný pohled na danou problematiku a globálně tato zpětná vazba znamenala reakci výrobce. Zůstaňme prosím u faktu, že vyšší obnovovací frekvence je bezpochyby rozdíl oproti klasickým 60/75Hz monitorům, který potvrdila většina diskutujících.

ZOWIE by BenQ ve svém portfoliu produktů pro hráče počítačových a konzolových her nedávno nabídla top model XL2546 s obnovovací frekvencí 240 Hz. Nyní přichází s modelem XL2536 lišícím se právě v této hodnotě, kterou SNIŽUJE na 144 Hz. Proč? Chce vyhovět aktuální situaci v domácnostech resp. hardwarové výbavě hráčů, kteří ne vždy disponují kvalitním železem, které by výkonnostně stačilo monitoru s 240 Hz a oni tak mohli plně využít jejich maximální potenciál za pořizovací cenu.

Nový ZOWIE by BenQ XL2536 je krokem vstříc hráčům, jejich požadavkům a určitý vzkaz a odpověď „OK  bereme na vědomí, 240 Hz je pro některé overkill. Pro ty, kteří chtějí stejně kvalitní produkt, přicházíme s řešením zakládajícím se na vaší zpětné vazbě“.

Model je kopií svého předchůdce nabízí Full HD rozlišení na úhlopříčce 24,5 palce, dobu odezvy 1 ms a pokročilou technologii Dynamic Accuracy. Ta zajišťuje mimořádnou ostrost obrazu v rychlých pohybech, při střelbě apod.

Je vyhotoven v černé barvě s červenými doplňky. Opomenout nesmíme clonu, přispívající k maximálnímu soustředění na hru, a kompletní bohatou ergonomii monitoru. Monitor lze výškově nastavit, naklopit a otočit až do pozice Pivot = na výšku a to vše zaznamenat pomocí posuvníků, díky kterým své nastavení na stole nezapomenete. Zajímavou vychytávkou kromě otvoru ve stojanu sloužícího jako pořadač kabelů či madla pro přenos je zatahovací háček na boku monitoru, na který uskladníte sluchátka v době, kdy zrovna nehrajete.

Z dalších vlastností bych vypíchl Black eQualizer, technologii zlepšující viditelnost v tmavých scénách her a Color Vibrance užitečnou funkci, díky které snadno nastavíte sytost barev pomocí 20 přednastavených úrovní. Přesvědčit by vás mohly Flicker-free a Low Blue Light, technologie monitoru chránící zrak uživatele.

ZOWIE by BenQ XL2536 je krokem kupředu, ač snižuje hodnotu obnovovací frekvence. Další podrobnosti i jeho cenovku najdete na CZC.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *