Kerbal Space Program 2 – NOVINKY – Nečekané oznámení!

V pondělí začal Gamescon a s novinkami z herního světa se roztrhl pytel. Díky tomu jsme se dozvěděli, že vydavatel Private Division chystá pokračování populárního Kerbal Space Programu. Oznámení nového dílu je přinejmenším šokující, ale nezbývá než promazat mody a udělat místo na disku. Druhý díl slibuje lepší vizuální zážitek, mezihvězdné cestování a zakládání kolonií na jiných planetách.

  • Plánované datum vydání: jaro 2020
  • Vývojář: Star Theory Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Kerbal Space Program je skvělá hra plná objevování a neúspěšných startů, ve které většina z nás strávila alespoň deset hodin a byl to dobře strávený čas. Ale ruku na srdce i namodovaná hra časem omrzí. Protože například můj sen o kolonii na Duně nebyl úplně splnitelný.

Kerbal Space Program 2 musí dostát dobrému jménu značky a možná právě proto na něm pracuje nové, větší studio. Star Theory Games se při vývoji radilo s původním vývojářem (Squad) a společně vytvořili hru, která podle jejich slov nadchne fanoušky.

KSP bylo vždycky o objevování a zkoumání nových technologií ne úplně bezpečnou cestou. Vývojáři se postarali o to, aby každý výbuch v druhém dílu vypadal jinak. Základní obsah ve hře bude vycházet ze skutečných vědeckých poznatků a technologií, které buď už máme nebo se jich dočkáme v nadcházejících letech. Druhý díl přijde s pokročilejší fyzikou světa a lépe zpracovanou krajinou. A pokud vám bude něco ve hře chybět, stačí počkat na správný mod.

Jednou z největších novinek jsou samotné kolonie. Zabrání nové země ve jménu Kerbinu je super pocit, ale postavení vlastního VAB (Vehicle Assembly Building) na jiné planetě je ještě lepší. A protože s přáteli je všechno lepší, dostane KSP2 multiplayer. Zatím o multiplayeru moc nevím, ale víme, že bude součástí hry.

Kerbal Space Program 2 je pro mě nečekané oznámení, není to tak dlouho, co se první díl dostal z Early Accessu a nezdá se mi, že by hra byla hotová. Na druhou stranu je možná správný krok přestat patchovat první díl a prostě začít od začátku. Nový obsah a nové možnosti ve hře jsou vítanou změnou, ale trochu se bojím optimalizace. Bohužel nikdo nemluvil o enginu hry a hardwarové požadavky taky nikdo nezná. Nenamodovaný první díl KSP rozjedete na bramboře a možná proto je tak oblíbený. Ten druhý se už v traileru chlubil skvělou grafikou (i když šlo jenom o cinematic) a spolu s mody by mohl uvařit pár RAMek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *