Kerbal Space Program 2 – NOVINKY – Zprávy ze zeleného vesmíru!

Kerbal Space Program je neuvěřitelně komplexní simulátor dobývání vesmíru. Zelená rasa malých humanoidů, kteří na první pohled nevypadají zrovna jako dobyvatelé nových planet, staví rakety, landery a satelity a s každým startem se přibližují svému cíli. První díl této hry je úspěšný mezi laiky i odborníky a druhý díl už všichni s napětím očekáváme. Na co se můžeme těšit v KSP 2?

  • Plánované datum vydání: podzim 2021
  • Vývojář: Intercept Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Obyvatelé planety Kerbin se znovu připravují na cestu, na kterou se ještě žádný Kerblík nevydal. Druhý díl už od začátku slibuje lepší grafiku, větší výbuchy, mezihvězdné cestování, pořádný multiplayer a tunu nových součástek. Jádro hry však podle vývojářů zůstává nezměněné, takže veteráni nebudou mít nejmenší problém hru ovládat a na nové hráče bude čekat propracovaný tutoriál.

KSP 2 bude ve všech ohledech větší. Zatímco v prvním díle byl přílet na planetu Duna (náš Mars) jedním z největších okamžiků v historii Kerbinu, druhý díl bere Dunu jako začátek. Po zařízení funkční kolonie na Duně a doplnění paliva je čas vydat se dál, k novým hvězdám a dosud neobjeveným zákoutím vesmíru.

Nový design uživatelského rozhraní je zatím jedna z nejlépe hodnocených aspektů hry. Hra slibuje lepší ovládání pomocí nových funkcí už v základu a hráč si tak nemusí přidat mody s lepšími možnostmi ovládání. Vývojáři dále přišli s inteligentní nabídkou součástek při tvorbě rakety, hra automaticky nabídne hráči ty součástky, které na raketu budou sedět. Blueprint mode potom dovolí hráčům lépe srovnat součástky. A novinkou je i customizace dílů s novou paletou barev, která bude důležitá hlavně v multiplayeru.

Pokud jste hráli první díl, určitě víte, že rakety občas bouchnou už na odpalovací rampě, aniž byste vlastně věděli proč. Druhý díl se s pokusí hráčům trochu pomoci už při stavbě, pokud si to hráč bude přát, hra mu řekne, jaký bude dolet stavěné rakety a jak ji odpálit tak, aby se nerozletěla na kusy.

Kerbal Space Program 2 už má od oznámení slíbenou mod podporu, a i když to zatím vypadá, že vývojáři mysleli na všechno, co by si hráči mohli ve hře přát, zbytek si prostě namodujete. Hra na mě působí dospělejším dojmem než první díl a nabízí hráčům opravdu velký píseček na hraní. Ale pořád se bude hrát za zelené prcky, kterým rakety bouchají pod rukama a šíleně se smějí ve strojích, které by možná neměli osobně testovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *