Killing Floor 2 – Krvavý strach v kooperaci

Vydavatel:Tripwire Interactive
Vývojář: Tripwire Interactive
Datum vydání: 18.11.2016
Platformy:Playstation 4, Xbox One, Linux
Žánr: Horror First & Third – Persone Shooter

Pokud jste se ještě nikdy nesetkali se sérií Killing Floor přišli jste o hodně. Pro majitele konzolí Playstation 4 se však naskytla možnost si hru zahrát. Dokonce i vlastnit a to pomocí Playstation Plus. Pokud ho máte zakoupený Killing Floor 2 si můžete stáhnout a směle se pustit do krve, strachu a tuny legrace v kooperaci s vašimi přáteli.

Rošťácká záře

Killing Floor 2 rošťácky září novotou. Je to jen, ale takový facelift, protože vše co bylo v první díle je i v druhém. Změnila se tedy je grafika hry. Z neoplácané staré grafiky, do skvělého obalu u kterého snad bude slintat každý hráč.

O čem tedy Killing Floor 2 je se ptáte ? Do boje proti hordám nepřátel a monster se pouštíte v roli šesti, asi nejspíš na hlavu postavených spolubojovníků. Které si můžete libovolně „voháknnout“ v hlavním menu. Dále jim potom vyberete určitý perk, podle kterého vám budou přidělený základní zbraně. Prostě vše co už tu bylo jen v opravdu vymakaném kabátě !

Dále vás také čeká dvanáct nově nadupaných map. Oproti minulým pěti je to velký pokrok a klobouk dolů, že se tak stalo. To ani nemluvím o komplexnosti a velikosti prostředí. Potěší vás pestrost výběr. Ať už od map z hor, kde je krev na sněhu značně provokativní. Nebo přes rozsáhlé „survival“ bitvy v laboratořích. Až po pustý les, kde opravdu nevíte co na vás vyskočí. Všechny mapy jsou naprosto boží. Je dobré zmínit asi jednu z nejvíc opěvovaných a to mapu v Paříži, kde v pozadí je vidět hořící Eiffelova věž.

Nesmíme, ale zapomenout na hráčskou komunitu, která je docela aktivní. Vyzkoušet si některou z uživatelský lokací je snad povinnost každého. Přeci jen to je to největší kouzlo Killing Floor série.

Dream team

Co si budeme povídat, Killig Floor 2 se opravdu řadí k nejpoctivějším kooperativním akcím co kdy spatřili světlo světa. Už jen od graduace atmosféry, tak po kopu srandy, kterou si s přáteli užijete. Není čas na chyby a v Killing Floor 2 opravdu musí všichni tahat za jeden provaz. Lidé s týmovým duchem si tuto hru zamilují.

K závěru už jen snad říci, že jedinou chybou této hry je stále neopravený bug v „matchmakingu“ na normální obtížnost. Pokud se tahle maličkost pomine. Tento měsíc je tedy každý vlastník Playstation 4 povinen si tuhle herní pecku stáhnout a zahrát. Pokud však tuto příležitost promarníte hru i tak doporučuji, protože jak sám tak i se svými přáteli si užijete neskutečnou srandu. Tato hra je opravdu o tuně zbraní, perků, nepřátel, strachu a krve.

8.5/10

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.