Kindergarten – NOVINKY – Školka pro dospělé

Vývojář: Connor Boyle, Sean Young

Datum vydání: 8. dubna 2017

Žánr: dobrodružné

V poslední době vychází spousta politicky korektních her. Kindergarten není korektní ani trochu. Hrajete sice za malého kluka, ale všechny postavy a sitauce, do kterých se dostanete, jsou velice dospělé. Pixelová školka na první pohled vypadá mile a bezpečně, ale zdání klame. Hra rozhodně není vhodná pro všechny věkové skupiny, ale ti starší snad ocení návrat k pixelové grafice a zábavný příběh bez cenzury.

Nikdo nemá rád pondělí. Těžký začátek týdne po víkendu. V téhle hře je pondělí každý den. Jednoduché questy jako dát Lilly do vlasů žvýkačku, nejsou tak jednoduché a dostat se ke správnému řešení zabare i pár hodin. Dokola opakujete svoje chyby, dokud se nenaučíte, jak se jim vyhnout, stejně jako ve škole. Už tady většina hráčů pochopí, že tahle hříčka se s ničím nemazlí.

Hra dokáže být neuvěřitelně brutální. Během dne můžete kdykolov umřít, dostane potom na výběr opakování místnosti nebo celého dne. Zase se tím  dostáváte k opakování a platíte za svoje chyby. Nepřátelé nejsou jen mezi dospělými, musíte si dávat pozor i na děti kolem. Hlavně si dávejte pozor na školníka.

Každé nové pondělí znamená restart událostí, které se staly ve školce. Pokud zemře některá z postav, nové pondělí se vrátí. Pokud odpálíte sochu ředitele, bude znovu na hřišti. To je ve většině případů výhoda. Průchod hrou usnadňují nápovědy, které dostáváte za rozhovory nebo deník, se zaznamenanými úkoly.

Jednoduchou grafiku vyvažuje hluboký příběh. Každá z postav má připravené úkoly pro hráče a jejich plněním se dozvídáte víc o těchto postavách. Na pozadí celé hry je zahadné zmizení malého Billyho. Nejdůležitější úkol ve hře je posbírat všechny kartičky monstermonů a hodit je do Nugetkovy jámy, což by mělo rozpoutat apokalypsu. A ano, nejdivnější postava se jmenuje Nugetka.

Hra ještě není vydaná, na Steamu je zatím v Early Accessu a je možně, že se na ní spousta věcí změní. Už teď je o Kindergarten obrovský zájem, hodnocení na Steamu je 95%. To velice často nemají ani hry z velkých studií. U hry je potřeba přemýšlet a proto si myslím, že osloví spíše starší hráče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *