King Arthur: Knight´s Tale – NOVINKY – Temné RPG s rytíři od kulatého stolu!

Legendu o králi Artušovi známe všichni, a i když se kolem ní motalo několik herních titulů, žádný nebyl tak úspěšný, jak by si jeho tvůrci přáli. King Arthur: Knight´s Tale vypráví trochu temnější verzi známé legendy v novém taktickém RPG.

  • Plánované datum vydání: 26. ledna 2021
  • Vývojář: NeocoreGames
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X a Series S, PlayStation 5

Hlavní postavou je Mordred, nemanželský syn krále Artuše, který je zároveň Artušovým úhlavním nepřítelem. Mordred a Artuš se utkají v poslední epické bitvě a oba se navzájem zabijí. Těla obou hrdinů jsou odvezena na ostrov Avalon, kde se Paní Jezera, rozhodne přivést milovaného krále zpátky k životu. Bohužel asi nečetla nekromancerskou příručku příliš poctivě a z Artuše se stane netvor, kterého je potřeba zničit a tady přichází na scénu Mordred.

Mordred se Artušovi nepostaví sám, ze skupiny 30 rytířů si může vybrat malou skupinu, která ho doprovodí při objevování ostrova a pomůže mu v boji s nepřáteli. Všichni se čas od času sejdou na Kamelotu u kulatého stolu, Kamelot slouží nejen jako základna pro všechny rytíře, ale s tím jak se pevnost rozšiřuje, zlepšují se rytířům statistiky. Každý rytíř má vlastní osobnost a nemusí souhlasit s vašimi volbami, kdokoliv z rytířů se může obrátit proti Mordredovi. Stejně tak můžete o rytíře přijít v boji, protože když jednou zemře, už se nevrátí.

Každý z rytířů bude mít svůj vlastní strom dovedností, a kromě toho jejich šance na bojišti zvednete i dobrou výbavou. Rytíři budou bojovat jenom v tom co jim dáte a se zbraní, kterou najdou v inventáři. Takže kromě toho, že se musíte starat o jejich pocity, musíte jim i dávat nové vybavení do batůžku.

King Arthur: Knight´s Tale je kombinací několika žánrů, máme tady management – vylepšujete Kamelot a vylepšuje statistiky pevnosti, RPG část hry představuje temný příběh a soubojový systém je zaměřený víc na strategii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *