Kingdom Come: Deliverance – RECENZE – Stále v nejlepší kondici 2/2

Co se týče grafické stránky hry, tak česká příroda je jedinečná. Nutno podotknout, že jsem hru hrál již s HD texturami, které lze zdarma přidat formou DLC. Bez HD textur se bude jednat o lehký podprůměr her, které vyšly v roce 2018. U Kingdom Come prostě není co vytknout a zažíval jsem z krajiny podobné pocity jako u třetího Zaklínače v roce 2015, prostě krása. Pokud jste část dětství strávili na Vysočině, tak to oceníte ještě víc. Bonusem je i to v jaké míře vycházeli vývojáři z reálného prostředí, zejména již zmiňovaný sázavský klášter je jedinečný. 

Bohužel, teď se již dostáváme k těm méně příjemným vlastnostem hry. Začněme u samotného vybavení. Systém brnění, zbraní a dalších doplňků je nastaven skvěle, nicméně jsem hru víceméně prošel jenom s jedním mečem bez jakéhokoliv problému, a i když jsem se snažil o upgrade, tak nebylo kde. Již v prvních hodinách jsem si koupil meč s dobrými staty a následně nemohl nikde nalézt nic lepšího. Problémem může být i to, že jsem se málo ponořil do vedlejších questů a podobně, nicméně jsem až téměř do konce hry nenarazil na lepší zbraň. 

Dalším problémem je i optimalizace hry, která sice prošla obrovským vývojem a zlepšila se o stovky procent, ale i tak jsem velmi často narážel na dlouhé načítací sekvence, kterých se v poslední fázi hry nakupilo tolik, až to bylo místy otravné. Co se týče hardwaru, tak hra jela na i5-9600KF a MSI GeForce RTX 2060. 

Na závěr bych zmínil pár jedinečných věcí, na které jsem narazil. Skvělým je systém ukládání hry, který je možný pouze pomocí lektvaru “Sejvovice” nebo klasickým průchodem hlavním příběhem. taktéž musím ocenit systém vylepšování postavy a perků. Hráč má na výběr nespočet možných cest a ani jedna z nich nebude nudná. Ve zkratce můžete jít ve stylu zaklínače a vařit lektvary vhodné do boje nebo stylem šarmantního mladíka a upgradeovat charisma na maximum. Tím nejcennějším je zachycení života běžných lidí ve středověku, které rozhodně jinde nenajdete a za to patří Warhorse obrovské uznání. Každodenní život ztvárnili na jedničku. 

Problémem v hodnocení bude podle mě neznalost reálií a prostředí pro zahraniční hráče. Z mého pohledu má hra navrch hlavně kvůli prostředí a historickým reáliím, které zahraniční hráč patrně nepochopí na 100% a nebudou mu tolik blízké. Přeci jenom se v Česku učíme o Karlu IV. a Janu Husovi již od útlého věku.

Jeden myslel na “Kingdom Come: Deliverance – RECENZE – Stále v nejlepší kondici 2/2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.