Kingdom Come: Deliverance – RECENZE – Stále v nejlepší kondici 1/2

Od vydání Kingdom Come: Deliverace uběhly již dva roky, ale i přesto je hra velmi aktuální. Jedná se patrně o zatím nejlepší a nejvěrnější hru, která z období středověku vznikla. Z prostředí hry lze cítit spoustu práce, kterou Warhorse Studios odvedlo, ale i přesto se setkáváme s hodnocením o trochu nižším, než bych čekal. 

Na začátek jenom rychlé opakování. Hra je zasazena do prostředí a okolí sázavského kláštera. Hlavní dějová linka mapuje vývoj hlavního hrdiny Jindřicha ze Skalice z rodiny kováře. Postupně dojde k přerodu hlavního hrdiny z vesnického floutka do muže v rytířské zbroji. Na pozadí Jindřichova příběhu se odehrává bouřlivá doba 14. století a konflikt mezi Václavem IV. a Zikmundem Lucemburským. 

Průchod hrou mi zabral celkem 41 hodin. Nejednalo se o ten nejdetailnější průchod, ale zároveň jsem se zaměřil i na spoustu vedlejších úkolů. Rád bych taktéž podotkl, že Kingdom Come je hra, u které rozhodně nesmíte dát na první dojem, protože u mě se to celé následně otočilo. Nejvíce skepse panovalo vůči inventáři a bojovému systému, a to se nakonec ukázalo jako nejméně problematická věc. 

Inventář rozhodně působí ze začátku velmi chaoticky, ale po pár minutách v tom hráč najde systém, a i orientace je velmi snadná. To samé platí o bojovém systému. Pohybuje se na hranici mezi zábavou a reálnými středověkými souboji, které rozhodně nebyly ve stylu akčních RPG. Mnoha kilové brnění se projevilo po několika minutách a v letních dnech bychom mohli hovořit i o vedlejší funkci “trouba”, kterou brnění bez pochyby plnilo. Souboje byly pomalé a často stačil jeden dobře mířený úder a bylo po všem. Kingdom Come si bere z obou principů něco a výsledkem je velmi povedený bojový systém. Stačím pár minut na kolbišti a hráč může do světa. Trochu problematičtější je střelba lukem, která si žádá trochu více cviku a odhadu letu šípu, ale je na každém, jaký styl hraní si vybere. Já se přiklonil k meči bez štítu a vystačil si tak po celou hru. 

Pokračování v dalším článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.