Kingdom Come: Deliverance – NOVINKY – Ještě měsíc a kousek!

Tak je to tady. Oficiálně. Kingdom Come: Deliverance vyjde 13. února 2018! Kde vůbec začít … Tolik čekání, tolik nadšení, tolik očekávání. Patrně není nic víc výstižnějšího než, že “cesta je cíl” a pro vývojáře to platí dvojnásob. Všechno směřuje do zdárného konce.

Kingdom Come je patrně jedno z nejočekávanějších RPG se středověkou tématikou posledních let. Za vším stojí obrovský úspěch na kickstarteru, který k rozšíření výrazně pomohl. Napětí se taktéž zvyšovalo díky skvělé kampani studia, které postupně představovalo ojedinělé prvky, zajímavosti a poskytovalo pohled do zákulisí. Od složitého modelování zvířat přes vymýšlení techniky souboje až po programování umělé inteligence.

Hra by měla být v mnoha věcech přelomová a očekávání jsou veliká. Díky dostupným demo ukázkám už ale víme, že se je rozhodně snaží naplnit. NPC se nebudou chovat jako roboti a budou například hledět i na to, jak vypadáte. Máte na sobě trochu krve? Rozhodně nečekejte důvěru. Další věci je grafická stránka. Příroda je vymodelovaná úchvatně a vychází z reálného prostředí. Brzy se tak budete moci na koni ocitnout uprostřed sázavských lesů!

I přesto, že se vývojáři snažili přiblížit co nejvíce reálnému prostředí, tak ne úplně u všeho to šlo. Historická věrnost (nebudeme se zaobírat extrémními detaily) je obdivuhodná. Dozvíme se nesmírné množství informací ohledně středověkých konfliktů a politického uspořádání. Naopak u soubojového systému to je trochu jinak. Dovedete si představit válečníka ve výzbroji, která má desítky kilo, jak skáče a zasazuje ladně vypadající údery? Ne? Tak přesně tady musel nastat kompromis. Vývojáři dlouhodobě zkoumali bojové techniky a vytvořili něco co vypadá zároveň líbivě a taktéž to dodržuje základní principy šermování.

Vše vypadá velmi dobře a závisí to jenom na tom, jak to bude s příběhem a jak se vše udrží pohromadě, a to se dozvíme už za malou chvíli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *