Kingdom Come: Deliverance znovu odloženo – NOVINKY

Jakmile se objevila první zpráva, že české studio Warhorse uvažuje o odkladu své hry, nikdy jí nevěřil. Teprve až když ji potvrdili samotní tvůrci, hráčská obec se dočkala smutné reality. Ačkoli se nelze divit, že Warhorse dali termín vydání na příští rok (hra v této chvíli trpí velkým množstvím bugů a špatnou optimalizací), trochu nás ta zpráva mrzí. Nedávno totiž tvůrci oznámili první odklad, a to naše čekání mělo trvat do léta. Teď netrpělivé fanoušky čeká další prodleva. Ale nepatří mezi ty pozitivní?

kc 2

Vzhledem k tomu, že hra v současném stavu nabízí pětinu své rozlohy, bych se divil, kdyby k odkladu vydání nedošlo. Přestože tvůrci ve svém studiu disponují daleko rozvinutější fází hry, i ta obsahuje nemalé množství technických chyb. Koneckonců se ani ta optimalizace nepovedla dvakrát nejlíp. Nicméně bych v této chvíli nezoufal, hře přece schází dobrý půlrok (ne-li víc) do vydání. Za takovou dobu se může leccos změnit.

Na oplátku si pro své hráče tvůrci připravili kompletní českou lokalizaci ve formě titulků! Čekání se tedy vyplácí, protože už nyní můžeme potvrdit český překlad celé hry. Zda se dočkáme kýženého dabingu, nelze předpovědět. I kdyby ne, nic se neděje. Protože upřímně; kdybyste se podívali na jakýkoli český herní dabing (snad krom Mafie II), asi by se vám moc nelíbil. Přesto se může zdát, že v dnešní době by dabing obstál daleko lépe. A když vezmeme v potaz i tu možnost, že hru vyvíjí několik lidí ze studia, které vytvořilo zmiňovanou Mafii, dabing by získal lepší vyhlídky. Ale i tak se mi nezdá, že by jeho absence způsobila větší vlnu nevole. České titulky nemůžou chybět, ovšem takový dabing se jen tak často nevidí…

kc 4

Stav současné betaverze se možná nejeví moc dobře, avšak ti se silnějšími počítači vám potvrdí, že hra umí zaujmout. A to nejen po grafické stránce. Jakmile se totiž podíváte na libovolný quest, hra vám připomene skvělého Zaklínače, kde pro splnění úkolu můžete zvolit několik cest, a samotný výsledek se často liší. Kingdom Come se tedy povede, o tom žádná (alespoň z mé strany). Nakolik ovšem vybočí z řady středověkých RPG, se ještě uvidí.

Vydání hry tak očekáváme začátkem prvního čtvrtletí roku 2017 pro PC, XONE a PS4.

kc 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *