Kingdom of Rogueing – NOVINKY – Posedlý chřest s vlastním kopím?

Tvůrci legendárního rogeulite RPG West of Loathing se vrátili s novou hrou Kingdom of Rogueing. A i když se nebude odehrávat na divokém západě a nenechá mě hledat poklady v plivátku plném cizích slin, slibuje, stejný podíl nechutností a zábavy.

  • Datum vydání: 9. března 2020
  • Vývojář: Asymmetric
  • Platformy: Microsoft Windows

Kingdom of Rogueing si vzal to nejlepší ze svého předchůdce a posunul to na novou úroveň. Špatné vtipy, absurdní situace a grafika jako vystřihnutá ze sešitu do matiky zůstali, jenom se celý děj přesunul do středověkého fantasy království nebo něčeho tomu podobnému.

Hráč si jako první vytvoří chrabrého hrdinu, se kterým projde pět randomizovaných lokací. Výprava začíná v děsivě vyhlížejících jeskyních, následuje pád do rokle a vyhrabání se na hřbitov (na kterém samozřejmě straší), následuje návštěva panství (to už taky zažilo lepší časy) a všechno to vyvrcholí na věži černokněžníka.

Hra běží na stejném enginu jako West of Loathing místa jako jsou jeskyně nebo sklepení se dost podobají divokému západu. Na druhou stranu se objevuje úplně nová škála nepřátel, upíři, duchové, kostlivci, démoni a plechovky plné posedlé zeleniny, to je jenom malý výčet havěti, na kterou hráči ve hře narazí.

Soubojový systém zůstává stejný, tah po tahu ubíráte nepřátelům HPčka, aby se nakonec daly jejich mrtvoly vylootovat a hráč si polepšil. Hned po obvazech z lasagní a koktejlech s podivnými účinky, jsou nejlepší loot klobouky. Jak jinak ukázat svůj status než směšným kloboukem. Jo a měna taky zůstala stejná, platí se pěkně šťavnatým steakem.

Kindgom of Rogueing má dva mody hry, buď jako normální člověk počítáte s tím, že umřete a nechce se vám celá hra hrát znovu, takže hrajete normální mod. Nebo se nemáte rádi a zapnete si Iron Adventurer mod, kde jediná smrt znamená konec cesty.

Kingdom of Rogueing je skvělá hra pro všechny hráče, kteří mají rádi RPG žánr a chtějí se zasmát. Hra sice nemá žádný super vážný příběh, ve kterém musíte zachránit království a půl princezny, ale je chytlavá svým způsobem. Dá se stáhnout na webových stránkách vývojáře a cenu si určuje sám hráč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *