Knight vs. Giant: Broken Excalibur – Příjemné souboje ve jménu krále Artuše!

Knight vs. Giant: Broken Excalibur je videohra, která si klade za cíl přinést jedinečné a vzrušující zpracování legendy o Camelotu, podobně jak to udělalo Hades s řeckou mytologií. Hra sleduje rytíře Kulatého stolu, kteří získali Svatý grál, ale nyní čelí ničivému Pustému obru, kterého vypustili. Čaroděj Merlin obra uvězní, ale nechtěně pošle celý Kamelot do astrální dimenze. Hráči, kteří mají k dispozici pouze vzkříšeného rytíře Artuše a jeho roztříštěný Excalibur, musí porazit obry, získat zpět meč a obnovit zašlou slávu svého království.

  • Datum vydání: 5. října 2023
  • Vývojář: Gambir Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Apple MacOS, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Hra začíná spoustou dialogů, i když většina z nich je nepodstatná. Písmo se snaží být vtipné, ale často selhává na hrubých a přehnaných vtipech. Výtvarný styl odpovídá tónu, ale hra postrádá jemnost a nuance Hades. Hráči mohou Excaliburu propůjčit schopnosti bývalých rytířů interakcí s magickými sochami. Získávání nových zbraní a schopností však zabere značné množství času, takže postup je pomalý.

Souboje ve hře Knight vs. Giant jsou nejsilnější stránkou hry. Souboje jsou rychlé a uspokojivé, přičemž Artušův úhybný hod je rychlý a neomezený. Jednoduchost komb poskytuje okamžité uspokojení. Rozmanitost monster sice není rozsáhlá, ale umožňuje hráčům snadno se naučit jejich pohyby a vzorce. Každá vyčištěná místnost odměňuje hráče buď penězi, nebo zkušenostními body. K dispozici jsou také různé uzly, které poskytují obnovu zdraví, úkoly za odměny, požehnání nebo prokletí a interakce s NPC, které hráčům umožňují přestavět jejich domovskou základnu a odemknout vybavení.

Postup ve hře se řídí příkladem Hades, kdy hráči musí po smrti zpětně procházet předchozími oblastmi a bossy. Náhodná povaha bonusů však může vést k nekonzistentnímu průběhu. Herní smyčka postupu a odměn může být občas pomalá, s postupnými vylepšeními, která ne vždy dávají smysl.

Stručně bych řekl, že hra Knight vs. Giant: Broken Excalibur je příjemná hack ‚n‘ slash roguelike hra se svým vlastním kouzlem. Nabízí jasný vizuál a zábavné herní mechanismy. Pomalý postup a repetitivní povaha hry se však pro některé hráče mohou stát frustrujícími.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *