Konference Sony na E3 – TÉMA

Letošní Electronic  Entertainment Expo v americkém Los Angeles je pomalu za námi. Konference proběhly a teď už je řada na novinářích a herních expertech, aby vyzkoušeli nově připravované hry a poté nám, fanouškům, přinesli dojmy, spekulace a novinky o chystaných počinech. Konference EA, Ubisoftu, Bethesdy, Microsoftu a Nintenda měli své světlé momenty a přinesly řadu zajímavých her. Všechny ale letos „převálcovala“ konference korporátu Sony.

Sony předvedla v nádherném koncertním sále Shrine Auditorium & Expo Hall skvělou show. Doprovázenou živým orchestrem a dvojrozměrným plátnem, který dodával trailerům skvělou atmosféru. Zaměříme se postupně na všechny hry, které Sony na této konferenci ukázalo. Na začátek je nutné podotknout, že většina představených trailerů byla na hry, které jsme buď od minulého roku neviděli, nebo to byli naprosté novinky a překvapení, které Sony dokázalo naprosto skvěle utajit.

God of War

Úvod jako hrom. Kratos se vrací a to v plné parádě. Kompletně přepracovaný God of War bez podtitulu se chystá vtrhnout na herní scénu s parádní grafikou. Viděli jsme celkem dlouhé gameplay demo ukazující Kratose a jeho syna pobíhajícího po přírodě laděné do severské mytologie. Tvůrci ze Santa Monici nám ukázali i famózní souboj s bossem a máme se tedy na co těšit. Nevíme sice ještě přesný termín vydání, ale myslím, že fanoušci si rádi počkají na tuto skvělou řežbu.

God-of-War-4-Kratos-E3-Gameplay-Trailer

Horizon: Zero Dawn

Tato hra od tvůrců Killzone se nám ukázala už na minulé E3. Guerilla Games si pro nás na letošní konferenci připravily další kvalitní gameplay demo. Hra sice byla odložena až na příští rok, (28. února) ale tento krásně grafický zpracovaný svět budoucnosti, s žijícími mecha-dinosaury vypadá dost propracovaně a rádi si na tento titul počkáme.

maxresdefault

Detroit Become Human

Studio Quantic Dream nám ukázalo dlouho slibovanou hru plnou dokonalých androidů ala Blade Runner, která byla již dlouho zmiňovaná. Informací bylo poskrovnu ale nakonec jsme se dočkali a viděli jsme i úryvek gameplaye této velice ambiciózní hry. Tuto hru má na starosti David Cage = autor Beyond Two Souls a očekávání jsou samozřejmě veliká. Hra je ve vývoji.

Detroit_Become_Human

Days Gone

Velice ambiciózní a úplně nový titul, který nám představilo studio Sony. Jedná se o novou postapokalyptickou rpg hru. Tento počin se velmi podobá dokonale úspěšnému titulu Last of Us. Uvidíme zde zombíky i kladného hrdinu v podobě sympaticky vyhlížejícího motorkáře. Gameplay vypadal celkem dobře, ale vzbudil rozporuplné názory. Uvidíme, zda to bude tak kvalitní počin jako dne již legendární Last of Us, které vyhrálo několik ocenění. Hra je taktéž ve vývoji.

maxresdefault (1)

Resident Evil VII

Sony opravdu nešetřila s překvapeními. Další na řadu přišel trailer na koncept Kitchen hraný na Playstation VR. Jednalo se o „demo“, které mělo být prototypem nového Resident Evil. Jaké překvapení pro fanoušky bylo, když na konci dema se z prototypu vyloupl oficiální Resident Evil VII s podtitulem Biohazard. Hra má i datum vydání a to 24. ledna 2017. Vypadá to na návrat ke kořenům!

snapsresident-evil-vii-about-e3-2016-on-ignsvjpg-4851c9_765w

Death Stranding

Jako potvrzení dominance Playstationu se na pódiu ukázal i Hideo Kojima se svým Kojima Productions. Řekl zkomolenou angličtinou, že je zpátky a ukázal nám krásný a atmosferický trailer na hru, kterou připravujeme a o které nic moc nevíme. Víme jen, že spolupracuje s hercem Normanem Reedusem a vypadá to na hlubokou a atmosferickou „scifárnu.“ Hra je ve vývoji.

deathstranding

Spider-Man

Ano. Další utajovaný titul se nám představil v prvním traileru. Tvůrci Insomniac Games se budou snažit přivést Spider-Mana zpět a konečně tak vytvořit plnohodnotnou a kvalitní hru, která stále na trhu chybí. Každopádně je hra v rukou velice talentovaných herních vývojářů a budeme doufat, že se jim hra, kterou posvětil Marvel bude vypadat dobře. Vypadá to,že vývoj se ještě chvíli potáhne a tento rok ještě nevyjde.

27379838530ccef720520ojpg-4851d6_765w

To byli asi největší tituly, které byli highlightem této konference. Samozřejmě, že Sony ukázala i věci, které jsme očekávali a nutno podotknout, že nezklamali. Ukázalo se nové demo na Last Guardian, Call of Duty, které překvapilo vesmírným bojem stíhačů ala Eve Online, nové Lego Star Wars mapující sedmou filmovou epizodu, remake značky Crash Bandicoot, či gameplay očekávaného Final Fantasy XV.

Poslední novinkou bylo odhalení ceny a data vydání Playstation VR pro americký trh. Vyjde 13. října a bude stát 399 dolarů. Při svém vydání bude na Playstation VR hratelných již padesát titulů. Na konferenci jsme měli možnost vidět například novou hru od tvůrců Batmana. Batman VR, který vyjde exkluzivně na virtuální realitu Sony.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.