Které hry vydělávají nejvíce?

Již v minulém století se stal herní průmysl oblastí velkého ekonomického zájmu a v současné době dosahují výdělky jednotlivých herních titulů astronomických částek. Níže se podíváme na ty, které vydělaly v historii počítačových her nejvíce.

Na úvod je nutné podotknout, že nejvíce vydělávající herní tituly nemusí být nutně již od svého vydání označovány písmeny AAA. Pojmem AAA jsou myšleny kategorie her, které již ve svém počátečním rozpočtu disponují desítkami miliony dolarů a jejich hlavním zájmem je vytvořit technicky pokročilou hru, jenž by ve výsledku měla v co nejvíce ohledech vyčnívat nad doposud vydanou herní konkurencí. Jako nejtypičtější příklad se nabízí hra Minecraft. Ta jako AAA titul rozhodně koncipována nebyla a v počátcích nedisponovala velkým obsazením vývojového týmů. Přesto se v současné době řádí mezi nejprodávanější tituly a to i v časovém rozmezí několika let.Console-Gaming-Continues-to-Lead-Profit-Trend

Důležitá je také informace týkající se počtu hrajících hráčů. Hra s největším množstvím prodaných kopií se samozřejmě nerovná skutečnému počtu hráčů, kteří hru reálně hrají. Pokud bychom chtěli mluvit o nejhranějších hrách, museli bychom počítat i hráče, kteří ke hrám přijdou nelegálním způsobem a mapovaní v tomto odvětví je velmi obtížně a často zkreslené.

Jako AAA titul můžeme označit hru GTA V. Ta již v počátcích svého vývoje disponovala obrovskou sumou peněz. Samozřejmě není pravidlem, že takové tituly vydělávaní ve výsledku nejvíce peněz. U série GTA je ale kvalitní zpracování již očekávané, vývojáři vědí, co od nich hráči chtějí a tak je v tomto případě výdělek téměř zaručený. Hra GTA V byla vypuštěna s cenovkou necelých šedesáti dolarů a v intervalu 24 hodin od vydání se jí podařilo vydělat neuvěřitelných 800 milionů dolarů, v přepočtu téměř 20 miliard korun českých. Z tohoto příkladu je již naprosto jasné, co by vlastně pojem AAA měl znamenat.

rockstar

Co tedy dominuje žebříčku nejlépe se prodávajících her? První příčce se značnou rezervou dominuje hra Minecraft a to s 22 miliony prodaných kopií. Na druhé příčce se drží hra World of Warcraft, která ale má pravděpodobně mnohem větší výdělky než hra Minecraft. Vydána byla o pět let dříve a díky svému důmyslně vymyšlenému měsíčnímu předplatnému má zajištěný trvalý příjem. Pro základní představu si společnost Blizzard dokáže vydělat až bilion dolarů v tříměsíční periodě. Není tedy divu, že předním příčkám dominují blizzardské tituly. Na čtvrtém místě Diablo III a na šestém StarCraft. Oba tituly s počty prodaných kusů pohybujících se v číslech přes 10 milionů. Na třetí příčce stojí za zmínku titul Terraria s 12 miliony prodaných kusů.

Na výše zmíněných příkladech lze vidět, že herní společnosti produkují hry ve velmi finanče výnosném odvětví ekonomického průmyslu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *