Kursk – NOVNIKY – Výbuch, který otřásl světem!

Zkáza jaderné ponorky Kursk před 18 lety otřásla světem. Co se přesně stalo se asi nikdy nedozvíme a můžeme jenom vzpomínat na všechny členy posádky. A ačkoliv se kolem potopení ponorky motá spousta konspiračních teorií, důležité je jenom jedno. Vývojáři z Jujubee S.A. se rozhodli přivést příběh posádky Kursku zpět k životu v adventruře, která se zároveň snaží být dokumentem.

  • Datum vydání: 7. listopadu 2018
  • Vývojář: Jujubee S.A.
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

K-141 Kursk měla být útočná jaderná ponorka, mistrovské dílo sovětský inženýrů, která se bohužel 12. srpna 2000 v Barentsově moři potopila s celou posádkou. Katastrofa se dostala na první stránky novin, spustila se vlna konspiračních teorií, byl natočen film. Zbývala už jenom hra. Vývojáři z Jujubee se o tomto projektu poprvé zmínili někdy v roce 2015, ale od té doby, jako by se po hře slehla zem. Až se 7. listopadu objevila na Steamu a ukázala se hráčům v celé svojí kráse.

Hráč se ve hře ujme role tajného agenta (chcete-li špeha) a bude se snažit zmocnit dokumentů popisujících nová torpéda Shkval. Jakmile se dostanete na ponorku, stanete se součástí posádky, budete ostatním pomáhat udržet ponorku v chodu. Ve hře jsou i morální rozhodnutí, která později ovlivňují gameplay. Všechna rozhodnutí, která uděláte, vás dovedou k jednomu z několika konců. A v 10 hodinách toho Kursk nabídne víc než jenom exploze a lapání po dechu.

Vývojáři z Jujubee se snaží ukázat, že hry nemusí nutně sloužit jenom k pobavení, ale můžou v nás i něco zanechat. Hlavně potom, co se Kursk dostane na VR (kdo by nechtěl sledovat takovou katastrofu doslova na vlastní oči).

Unreal Engine se tady opravdu předvedl. Je vidět, že Polsko dobývá videoherní svět. Asi ne všechny hráče potěší, že Kursk nemá žádný soubojový systém ani jiné vychytávky. Vývojáři se spíš než na vymýšlení mechanik a úkolů zaměřili na příběh. Osobně v tom nevidím problém, protože to je podle mě ta důležitá část hry. Abych to shrnula – Kursk určitě stojí za pozornost hráčů, nepotěší sice všechny, ale fanoušky si najde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *