L.A. Noire – RECENZE – Královna detektivek

Většina z nás si představuje typickou detektivku přesně jako L.A Noire. Ve světě zuří druhá světová válka, ale ve městě osvětleném neony obyvatele děsí něco mnohem horšího. Bývalý voják Cole Phelps se musí zjednat pořádek a zajistit bezpečí lidí, na kterých mu zaleží dřív, nez bude pozdě.

L.A. Noire je sice starší, ale zato naprosto unikátní hra ve své kategorii, která si rozhodně zaslouží označení „stará dobrá hra“. Vývojáři z Rockstar Leeds si dali opravdu zaležet. Hra byla ve vývoji pět let. Dnes už je Motion Capturing běžný, ale v době kdy šlo L.A Noire na pulty tím zásadně ovlivnilo prodej.
U výslechu se hráč musí dívat na pohyby a mimiku podezřelého nebo svědka. Musí rozhodnout, jestli vyslýchaný lže a zařídit se podle toho. Na začátku hry je jednoduché poznat lež. Vyslýchaný uhýbá pohledům detektiva a křečovitě se drží všeho na co dosáhne. Později je to mnohem težší a hra často vyžaduje restart úrovně.
Co se příběhu týče, nenajde lepší noir detektivku. Ať už budete vybírat z filmů nebo knih. V roli poctivého detektiva prochazí zkorumpovaným městem a snažíte se zatknout co nejvíc vyděračů, násilníků a vrahů. Nejdřív se jenom staráte o běžné kriminálníky. Případy se jeví, jakoby spolu nesouvisely. Pak příjde ta opravdová zápletka. Přiblížíte se k opravdu velkým rybám v moři zločinu a začnete plést síť, do které by se chytili. Atmosféra je pořád hustší a hustší. Hráč tuší, že finále bude stát za to, ale na první, druhé a pravděpodobně i třetí dohrání ho necha beze slov.
L.A. Noire je královna videoherních detektivek. Grafické zpracování nema nejmeší chybičku. Herecké výkony jsou na Oscara. Dialogy postav nejsou zbytečně dlouhé a dokážou i rozesmát. Klidné pasáže u výslechů, vyvažují honičky. Každá je jiná a tak hráče nebudou nudit. Léto je ideální doba na rozehrání L.A. Noire. Není kam spěchat a můžete si tak v klidu a stínu vychutnat tuhle jedinečnou herní zaležitost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.